Бізнесмен, який змінив історію технологій, керувався інтуїцією, а не думками групи. Цей підхід став основою його філософії, яка залишила слід у світі, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Inc.
Одна з найбільш цитованих фраз Стівена Джобса продовжує залишатися актуальною й сьогодні, хоч і з важливими уточненнями. Він колись зазначав: “Розробка продуктів через фокус-групи часто не дає результату, оскільки люди не можуть точно сказати, що їм потрібно, поки це не буде їм показано”.
Такий підхід Джобс обґрунтовував своєю вірою в інтуїцію, а не в колективні думки. Він завжди підкреслював важливість клієнтського досвіду, який має стояти на першому місці, і лише після цього мають приходити технології.
“Розпочинайте з досвіду клієнта, а потім рухайтеся до технологій. Дійсно чудові продукти виникають саме тоді, коли поєднуються ці дві точки зору: погляд з боку технологій та точка зору самого клієнта. І те, і інше важливо”, — зазначав Джобс.
У своїй роботі Джобс завжди вмів передбачити потреби споживачів навіть до того, як вони самі їх усвідомлювали. Але його шлях до успіху був далеко не простим. Він дотримувався принципу: “Не дозволяйте зовнішньому шуму затоптати ваш внутрішній голос. Тільки сміливість слідувати своїй інтуїції та серцю може привести до справжнього успіху”.
Проблема колективного мислення, за словами Джобса, полягає у тому, що групи завжди намагаються знайти компроміс, що призводить до ослаблення ідей та відходу від індивідуального бачення. Відомий підприємець Бен Сільберманн, співзасновник Pinterest, також підкреслював важливість не прислухатися до зайвих порад: “Не слухайте надто багато порад. Ви повинні реалізовувати своє бачення, а не чужі”.
Це ж правило дотримується Тобіас Фордж, лідер популярного гурту Ghost. Він уникає безпосереднього спілкування із ЗМІ та фокусу на відгуках слухачів. “Я свідомо уникаю зайвої взаємодії в соціальних мережах, оскільки важливо зосередитися на тому, яка моя роль у світі та яка моя мета”, — заявив він.
Стосовно соціальних мереж Фордж висловив свою думку прямо: “Соціальні мережі змусили багатьох людей повірити, що вони можуть змінити світ. Водночас вони дали хибну надію багатьом, що їхні голоси дійсно мають вагу, незважаючи на обставини”.
Нагадаємо як справлятися з тиском на роботі.
Leave a comment