ВВС: Комітет Сенату США підтримав збільшення військової допомоги Україні

Комітет з міжнародних справ Сенату США підтримав законопроєкт, що передбачає збільшення щорічної військової допомоги для України до 300 мільйонів доларів, включаючи летальну зброю.

«Законопроєкт є вкрай важливим і своєчасним в умовах ескалації агресивної поведінки Росії щодо України і нарощування військової присутності на кордоні та в окупованому Криму», — написала у своєму Фейсбуці посол України в США Оксана Маркарова, інформує UAINFO.org.

За її словами, документ представники комітету підтримали одностайно. Для остаточного схвалення проєкт має бути підтриманий Конгресом і підписаний президентом.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба прокоментував рішення комітету так: «США — наш надійний друг і союзник. З нетерпінням чекаємо швидкого ухвалення рішення Конгресом».

Голова комітету закордонних справ Боб Мендес заявив, що рішення є сигналом про підтримку України.

«Безпекова ситуація дедалі погіршується, адже тисячі російських військових стягуються до кордонів України. Цей законопроєкт не міг бути більш своєчасним, щоб надіслати світу сигнал, що ми підтримаємо Україну», — сказав Мендес.

У законопроєкті рекомендується призначити спеціального представника США з питань України.

Документ також містить пункт про те, що президент має повідомити Конгрес США про можливість санкцій проти компаній, причетних до будівництва газопроводу «Північний потік-2».

ВВС

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post В Україні різко збільшилась кількість хворих на коронавірус
Next post Тяжелая стратегия Путина, – Виктор Небоженко