Пятница , 26 Апрель 2024
Политика

Сергій Євтушок: Проект Закону щодо розвитку інституту старостів містить контроверсійні норми, що роблять процес обрання старостів заполітизованим

Проект Закону щодо розвитку інституту старостів містить контроверсійні норми, що роблять процес обрання старостів заполітизованим, що своєю чергою не дозволить справжнім авторитетним особистостям на місцях забезпечувати інтереси тих населених пунктів, що не є адміністративними центрами територіальних громад.

Про це у кулуарах Верховної Ради сказав народний депутат фракції «Батьківщина» Сергій Євтушок, передає UAINFO.org 

Політик нагадав, що сьогодні в країні продовжується адміністративно-територіальна реформа, і вкрай важливо звернути увагу на питання формування старостинських округів і призначення старостів. Але, за словами Сергія Євтушка, Проект Закону №4535 про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старостів з одного боку передбачає удосконалення правового регулювання інституту старостів, а з іншого боку  містить вкрай контроверсійні норми.

«В цьому законопроекті передбачено, що старости не можуть бути обрані, якщо вони проживають в іншому селі. Але нагадаю, є чимало прикладів, коли, приміром, три села обслуговує одна сільська рада, і староста може проживати у якомусь із цих сіл», – пояснив парламентарій.

Парламентарій акцентував, що «Батьківщина» буде підтримувати відповідний законопроект, але за умови виключення неприпустимої норми до другого читання.

«Виборність старостів має стати домінуючим принципом. А неприпустимі новації – не мають стати законом за жодної умови», – впевнений він.

За словами парламентарія, нині процес обрання старостів у місцевих радах є вкрай заполітизованим, що є неприпустимим явищем.

«Так, кожна фракція іде до голови ОТГ і вимагає призначити того чи іншого  старосту за якимось «своїми» квотами чи політичними палітрами. Таким чином, хтось намагається «пристроїти свою» людину» на роботу, при цьому не зважаючи на такі важливі речі, чи має ця людина досвід управлінця, чи може вона оперативно реагувати на виклики і завдання, які буде ставити виконавчий комітет, голова ОТГ і загалом рада ОТГ», – пояснив він.

На переконання Сергія Євтушка, якщо вказана норма залишиться в тексті закону, це призведе втрати ефективних менеджерів на місцях.

«Ми опинились перед ризиками послаблення інституту народовладдя, покликаного здійснювати управління на місцях на низових ланках. Можливо, серед авторів є люди, які жодного дня не працювали в органах місцевого самоврядування, якщо такі деструктивні норми з’являються в тілі закону», – завершив політик.

Нагадаємо, на розгляді Верховної Ради України перебуває Проект Закону № 4535 про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старостів.

Leave a comment

Добавить комментарий

Погода

Новости по теме

США могут отправить Украине транш вооружения спустя несколько дней после подписания закона

Первую партию военной помощи, переданной США могут доставить в Украину уже через...

Европарламент планирует оценить «выборы в России» на следующей неделе

Действующие депутаты Европарламента планируют проголосовать за резолюцию о "президентских выборах" на территории...

«Позитивные сигналы по ПВО», — Германия на заседании Совета Украина-НАТО

Немецкое государство рассказало о "позитивных сигналах" по ПВО для ВСУ.

Греция хочет создать себе ПВО, основываясь на “Железном куполе”

Греция планирует начать разработку системы противовоздушной обороны аналогичную израильскому "Железному куполу".