В’ятрович анонсував найбільшу загрозу українським мові й освіті з часів Януковича

16 липня — всі під Верховну Раду!

Із подачі фракції «Слуга народу» голова Верховної Ради Разумков доручив поставити в розклад засідання парламенту на четвер антиукраїнський законопроєкт 2362 «слуги народу» Бужанського, мета якого — тотальна русифікація української освіти.

Цей проєкт, який вносить зміни в закони про мову та про освіту — найбільша загроза українським мові й освіті з часів Януковича. Якщо його ухвалять, перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 буде скасовано.

Читайте також: Владу застерегли від наступу на мову й культурно-інформаційний простір: «українці боронитимуть це за всяку ціну»

Більше того, в будь-яких школах (з українською мовою навчання зокрема) буде дозволено викладати «декілька навчальних предметів» російською мовою.

Це — шлях до тотальної русифікації освіти. Ми не маємо права цього допустити.

«Слуги народу» й ОПЗЖ планують протягнути русифікаторський законопроєкт усупереч позиції Міністерства освіти і науки та гуманітарного комітету парламенту, які виступили проти його ухвалення.

Особливий цинізм — розгляд цієї московської забаганки 16 липня — в день 30-річчя Декларації про державний суверенітет України.

Я закликаю спікера Разумкова негайно припинити цю антиукраїнську провокацію, зняти русифікаторський законопроєкт 2362 із розгляду на нинішній сесії.

Читайте також: «Слуги» пропихають освітній законопроєкт із російською мовою — нардепка

Закликаю кожного відповідального народного депутата стати на захист української освіти й у разі винесення цього проєкту на пленарне засідання проголосувати проти.

Але найголовніше — прошу кожного, кому дорога українські мова й освіта, 16 липня о 9:00 вийти під стіни парламенту й не розходитися доти, доки проєкт Бужанського не буде провалено або знято з розгляду.

Переконаний, що всі патріотичні партії, громадські організації та небайдужі громадяни мають об’єднати зусилля й зірвати плани реваншистів.

Прошу максимально поширити цю інформацію!

Володимир В’ЯТРОВИЧ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Либо уступать, либо подавлять: хабаровский пат Кремля
Next post «Манчестер Сити» решили не исключать из еврокубков