У Верховній Раді проводитимуть щорічний ґендерний аудит, щоби проаналізувати, чи мають жінки та чоловіки в парламенті однакові права
Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради.
Відповідне розпорядження ще в березні підписав керівник Апарату ВР В’ячеслав Штучний.
Читайте також: Феномен “корабельної сосни”: найближчими роками сексизм із нашої політики не зникне
“Ми приділяємо значну увагу питанням ґендерної політики в парламенті. Станом на сьогодні проект “Ґендерне бюджетування в Україні” є найбільшим у світі з упровадження ґендерно орієнтованого бюджетування. Важливо, що Верховна Рада України долучилася до цієї роботи та розпочала співпрацю з експертами для запровадження зазначеного підходу в роботі Апарату парламенту”, – зауважив Штучник.
Відповідний аудит передбачає перевірку на ґендерну чутливість організаційно-розпорядчих документів і підвищення рівня обізнаності серед депутатів у питанні ґендерної рівності.
Читайте також: “Слуга” спробувала пояснити скандал із дітьми “дуже низької якості”
У методичних рекомендаціях йдеться, що ґендерний аудит проводитимуть на початку року та за чотирма напрямками: політична воля та діяльність; підзвітність та інформування; кадровий потенціал і людські ресурси; корпоративна культура.
Документам надаватимуть бал ґендерної чутливості: від 0 до 5, де 0 – взагалі не відповідає ґендерній рівності та 5 – повною мірою відповідає.
Leave a comment