Зеленського все більше застерігають від політичних переслідувань. Цього разу – в Європарламенті

Члени Європарламенту стурбовані «постійними спробами» скористатися українською системою правосуддя для політично мотивованих переслідувань політичних опонентів

Про це мовиться в заяві депутатів Європарламенту із «Групи друзів європейської України», повідомляє «Радіо Свобода».

«Мирний перехід влади в Україні після парламентських і президентських виборів минулого року отримав високу оцінку Європейського Союзу та його держав-членкинь. Нинішні спроби притягнути до відповідальності політичних опонентів створюють ризик відступу від демократії, що відповідає інтересам третіх сторін, які намагаються поставити під загрозу реформи, спрямовані на європейську інтеграцію України», — йдеться в заяві.

Читайте також: Зеленський коїть убивчі дурниці, на таке не пішли б навіть Янукович і Путін — Портников

Євродепутати нагадали, що Європейський парламент 18 червня схвалив рекомендації щодо «Східного партнерства», де зокрема йдеться про необхідність із боку європейських органів розробити бачення політики щодо країн цієї групи на наступні 10 років. Зазначається, що рекомендація зокрема визнає статус України як асоційованої членкині ЄС і закликає до створення додаткових засобів і форматів підтримки.

«Ми очікуємо, що судова система України буде незалежною, вільною від політичного впливу та відповідною основоположним принципам демократії. Ми підтримуємо зміцнення й розвиток політичного діалогу та співпраці між політичними силами та їхнім керівництвом, тим паче, що вони вже поділяють бачення стабільної та успішної України», — наголосили євродепутати

Читайте також: Посли G7 застерегли Україну від можливої втрати підтримки

Співголови Моніторингової місії Європарламенту, експрезидент Польщі Александр Квасневський і колишній президент Європарламенту Пет Кокс зробили спільну заяву, в якій застерегли президента Володимира Зеленського від політичних переслідувань.

Раніше Посольство США в Україні наголосило, що «система правосуддя не повинна використовуватися для зведення політичних рахунків». Хоча посольство США в Україні не вказало, яку конкретно справу або особу має на увазі, відповідна заява з’явилася на тлі повідомлень про підозру п’ятому президентові України, а нині народному депутатові Петру Порошенку в одній із справ, в яких фігурує політик. Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, буцімто звинувачення стосовно Петра Порошенка не є політичним переслідуванням.

Низка західних дипломатів також застрегли нинішню владу в Україні від вибіркового правосуддя.

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post В Киеве задержан подозреваемый в смертельной резне на Житомирщине. ВИДЕО
Next post Украина на пороге нового газового рекорда