Понедельник , 30 Январь 2023
Политика

Портников: Росія – велика “ДНР” від Калінінграда до Владивостока

Висловлювання російського президента Володимира Путіна про те, що союзні республіки не мали виходити з СРСР із “подарунками від російського народу” вже викликало серед спостерігачів куди більший резонанс, ніж обіцянка диктатора “подумати” про можливість бути знову обраним на посаду глави своєї держави, що деградує. І не дивно!

Про це для “Еспресо” пише Віталій Портников.

Те, що Путін змінює Конституцію заради того, щоб залишитися при владі, було зрозуміло після рішення про “обнулення” президентських термінів. А ось можливість нової великої війни на пострадянському просторі завжди лякає.

Ми не знаємо, звичайно, що мав на увазі Путін, коли говорив про “подарунки”. Чи хотів він знову виправдати окупацію Криму або ж готується до нових захоплень? І де ці захоплення відбуватимуться? Звичайно, 1922 року УРСР приєднувалася до Радянського Союзу без Криму, однак – із Таганрозьким краєм, у якому тоді мешкали понад 70% українців. А до складу РРФСР входила практично вся територія сучасної Центральної Азії, за винятком невеликих народних республік (так-так) Бухари й Хорезму.

Читайте також: Від Балтії до Криму: окупація, якої “не було”

Чи хоче Путін повернути до складу Росії Казахстан, Узбекистан, Киргизстан, Туркменістан, Таджикистан? Це -“подарунки російського народу”? І що в такому разі робити з Тувою? На момент створення СРСР її територія до складу РРФСР не входила, міжнародне співтовариство вважало Туву невід’ємною частиною Китаю, а сама Росія – незалежною Народною Республікою (так-так).

Але найголовніше навіть не в цьому. А в тому, що Путін забув, що він – не президент Радянського Союзу. Він – президент Російської Федерації. Однієї із союзних республік, яка заявила про свій вихід із СРСР без будь-якої процедури й цим нічим не відрізняється від інших. Однак усе ж таки відрізняється. Тому що Україна, наприклад, провела референдум на підтвердження Акта про незалежність, схваленого українським парламентом.

У Росії про цей український референдум ніколи, за жодних умов не згадують. А чому? А тому що ніяких референдумів у самій Росії про її вихід із СРСР не проводили. Останній референдум, який стосувався питань державності та в якому брали участь росіяни – це референдум про збереження оновленого Союзу. Й 1991 року керівники союзних республік, які бажали цей оновлений Союз побудувати – насамперед лідери тих самих країн Центральної Азії, яка 1922 року ще входила до складу РРФСР – прямо говорили про це російським керівникам.

Читайте також: Портников: Путінові все ще кортить розділити світ, а надто – Україну

Але хто їх тоді слухав? Російське суспільство було буквально одержимим ідеєю суверенітету. І першу Декларацію про суверенітет ухвалив 30 років тому саме російський, а не український парламент. Так хто ж лікар російському народові з його подарунками?

Тому це не Україна – держава, яка залишила СРСР без будь-якої процедури й із “подарунками російського народу”. Україна – країна, яка проголосила незалежність й отримала всенародне схвалення цієї ідеї на всій своїй території. Включно з Кримом і Севастополем. І ніяких інших легітимних референдумів щодо статусу країни та її територіальної цілісності з 1991 року більше не було.

А Росія, так – незаконне утворення, створене групою змовників, які навіть і не подумали звернутися до народу. Така велика “ДНР” від Калінінграда до Владивостока.

І з цієї позиції перше, що має зробити Путін – так це віддати Україні вкрадений 1924 року Таганріг.

Нема чого незаконно виходити з Радянського Союзу з подарунками українського народу!

Leave a comment

Добавить комментарий

Свежие новости

Новости по теме

Новый президент Чехии приедет в Украину: стало известно с кем

Новый президент чешского государства подтвердил, что собирается уехать в Украину.

16 миллиардов долларов Украине: рассмотрение многолетней помощи

Многолетняя помощь украинскому государству в 16 миллиардов долларов.

Кулеба заместитель председателя ОП: кадровые смены у власти

Президент анонсировал изменения в кадровой структуре властей Украины.

Украина получит достаточно танков обязательно: Офис президента

Советник руководителя офиса президента заявил, что союзные силы обязательно окажут достаточную помощь...