Тепер будь-кого зможуть ні за що посадити на термін, більший, аніж за вбивство – В’ятрович

Учора, 4 червня, Верховна Рада пробила чергове дно, допомігши Зеленському зробити ще один крок до перетворення України на авторитарну поліційну державу

Ухвалення президентського законопроєкту 2513 про злочини, вчинені злочинною спільнотою, знову засвідчило, що в Україні немає парламенту. Є слухняна більшість, яка, не аналізуючи тексти законопроєктів і не слухаючи аргументів колег, байдуже тисне на зелені кнопки.

Річ навіть не в тому, що у Кримінальному кодексі тепер буде бандитська фєня та слово «вор», якого немає в в українській мові. А в тому, що взагалі слова про «злодіїв у законі» — лише димова завіса, що відволікає від реального змісту змін.

Читайте також: Верховна Рада ухвалила закон про «злодіїв у законі»

За що ж насправді проголосували 236 депутатів (зокрема 205 «слуг народу»)?

Досі стаття 255 Кримінального кодексу передбачала відповідальність за створення злочинної організації, організацію сходок злочинців для планування злочинів чи координації між собою злочинних груп. Тепер же з подачі Зеленського та МВС 236 натискачів зелених кнопок цю статтю змінили й додали кілька нових. Тепер будь-яку людину можна буде ув’язнити на 10-15 років (!) лише за так звану «участь у злочинній спільноті» чи «злочинний вплив».

Визначення «злочинного впливу» більш ніж туманне: «будь-які дії особи, яка завдяки авторитету, іншим особистим якостям чи можливостям, сприяє, спонукає, координує або здійснює інший вплив на злочинну діяльність».

Читайте також: Ігор Луценко: Відповідь Зеленського із приводу справи Шеремета — ганебна

Зважаючи на рівень фантазії підлеглих Венедіктової, Авакова чи Бабікова й «незалежності» українських суддів Верховна Рада дала в руки режимові інструмент, який дозволятиме садити ні за що будь-яку людину на термін, більший, аніж за вбивство. Або, як варіант, заарештовувати й вимагати астрономічні хабарі за закриття сфабрикованої справи.

12 моїх поправок, покликаних нівелювати хоча б головні загрози цього проєкту, були відкинуті без жодного обґрунтування з боку голови правоохоронного комітету Монастирського. Ложа уряду була забита лобістами проєкту на чолі з Аваковим, а наостанок депутатам прокрутили уривки з якихось телефонних розмов ні про що й невідомо між ким, які мали б, вочевидь, свідчити, що злодії стурбовані геніальним законопроєктом. Знайомий прийом — саме такі записи ні про що стали приводом для арешту людей, яких Зеленський із Аваковим оголосили вбивцями Шеремета.

Колег, які тиснули зелені кнопки, можу привітати: ви зробили це разом. І тепер режимові буде значно легше фабрикувати будь-які звинувачення, не переймаючись бодай якимись доказами. Достатньо «авторитету» та «злочинного впливу». І ще не факт, що колись об’єктами сфабрикованих справ не станете ви самі.

Володимир В’ЯТРОВИЧ

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Под Радой требуют избавиться от Авакова. Не против за компанию выгнать и Степанова. ФОТО
Next post Пан или пропал: три условия, которые определят будущее Украины