Під час карантину депутати побили антирекорд з участі в голосуваннях, – КВУ

Під час карантину погіршилися показники участі народних депутатів у голосуваннях Верховної Ради.

Всього з моменту оголошення карантину відбулося вісім пленарних засідань ВР (17, 30 березня, 13, 16 і 25 квітня), на яких було проведено 384 голосування.

В середньому один народний депутат взяв участь (натиснув «за», «проти» чи «утримався») лише в 57% голосувань Ради. Таким чином народні депутати проігнорували майже половину голосувань Ради під час карантину. Це найнижчий показник за весь час роботи ВР IX скликання.

Для порівняння: у березні показники участі в голосуваннях були на рівні 66%, лютому – 73%, січні – 82%, грудні – 79%, листопаді – 80%, жовтні – 65%, вересні – 71%.

Загалом 51 народний депутат взяв участь в менше, ніж 10% голосувань Ради під час карантину. Три депутати взяли участь в 100% голосувань (О. Бакумов, Г. Мазурашу, О. Літвінов).

Найактивніше голосували депутати «Слуги Народу» (в середньому взяли участь у 84% голосувань) та «Європейської солідарності» (75%), які взяли участь в більшості голосувань Ради. У групи “Довіра” показники на рівні 64%, Голосу – 57%, ОПЗЖ – 56%, Батьківщини – 50%. Депутати групи «За майбутнє» в середньому взяли участь лише в 39% голосувань.

«Під час карантину народні депутати розглядали не лише закони, спрямовані на боротьбу з коронавірусом, але й низку інших важливих законодавчих рішень. Зокрема, було прийнято так званий закон про ринок землі, який супроводжувалася значною кількістю правок. Саме це суттєво вплинуло на низькі показники участі народних депутатів у голосуваннях. Адже традиційно розгляд правок сприймається багатьма депутатами як технічне голосування, в яке не варто особливо вникати. Однак, крім цього, деякі фракції і групи Ради свідомо саботували голосування з окремих питань, мотивуючи це своєю політичною позицією і повним несприйняттям запропонованих законодавчих змін», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

“Вечірні Вісті”

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Политтехнолог: Если в Европе частному бизнесу государство подкинет увесистый кусок помощи, то в Украине – это будет болтовня топ-чиновников
Next post У Стокгольмі почали зачиняти бари