Боролися чи не боролися? Україна погіршила рейтинг в Індексі сприйняття корупції

Україна набрала 30 балів зі 100 можливих у Індексі сприйняття корупції-2019 (Corruption Perceptions Index, CPI) — це на два бали менше, ніж у 2018 році. Тим самим Україна повернулася на рівень 2017 року і посідає 126-те місце зі 180 держав. Поруч з нами у рейтингу — Киргизстан, Азербайджан та Джибуті. Про це свідчать результати дослідження Transparency International Ukraine.

РФ зберегла свою позицію та займає 137-ме місце в рейтингу (28 балів). Цікаво, що Білорусь додала один пункт і посідає 66-те місце (45 балів). Польща опинилася на 41-му (58 балів), Словаччина — на 59-му місці (50 балів).

У порівнянні з попереднім роком сім балів додала Вірменія (загалом 42 бали). А от Румунія втратила три бали (44), Угорщина — два (44), а Молдова один пункт (32).

Лідери CPI суттєво не змінилися. На першому місці — Нова Зеландія та Данія, які набрали по 87 балів. Друге місце у Фінляндії  — 86 балів. Третє місце ділять Швеція та Швейцарія — 85 балів. Примітно, що вісім із десяти країн у першій десятці — представниці Західної та Північної Європи.

А хто пасе задніх? Виявилося, що у кінці списку опинилися Сирія (13), Південний Судан (12) та Сомалі (9). Відповідно вони посідають 178-ме, 179-те та 180-те місця.

Та повернімося до України, яка опинилася на 126-му місці. До речі, найнижчий показник України був у 2013 році (25 балів). Нині ж оцінка України складається з дев’яти різних досліджень: три з них показали незначне зростання, три — нульову динаміку, а ще три — зниження. Найбільший мінус — це 13 пунктів у дослідженні Global Insight Country Risk Ratings, яке продемонструвало ризик зіткнутися з хабарництвом чи іншими проявами корупції при веденні бізнесу — від отримання великих контрактів до повсякденної роботи.

«CPI враховує дослідження за останні два роки. З початку 2017-го в Україні фактично відбувалося згортання реформ і боротьби з корупцією. Влада відверто намагалася обмежити незалежність антикорупційних органів, затягувала запуск Вищого антикорупційного суду, створювала законодавчі перепони. Що вже говорити про політичну заангажованість тодішнього НАЗК і провальну судову реформу. Останні пару років влада проігнорувала більшість рекомендацій, а деякі з них були критично важливими», — зазначив виконавчий директор ТІ Україна Андрій Боровик.

У Transparency International Ukraine зазначають, що влада не тільки неохоче дослухалася до порад громадськості та міжнародних партнерів, а часом й активно протидіяла їм. Окрім того, останні кілька років влада проігнорувала більшість даних їй рекомендацій.

Вікторія МАРСОВА

«Вечірні Вісті» 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Ще один удар по медіа?
Next post Виктор Небоженко: В истории со вспышкой опасной болезни в Китае есть свои геополитические, объективные и непредсказуемые последствия