ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Июль 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Заява: Нове призначення адвоката Януковича нищить довіру до ДБР

  23   0 21.01.2020, 17:04 | Новости, Политика
Заява: Нове призначення адвоката Януковича нищить довіру до ДБР

Декілька громадських організацій виступили зі спільною заявою щодо призначення адвоката Януковича заступника директор ДБР:

«Хочемо привернути увагу до вкрай небезпечної ситуації, яка склалась навколо конкурсу на посаду заступників директора ДБР.

Після призначення в.о. директора Ірина Венедіктова зазначила, що ДБР потребує перезавантаження і відновлення довіри з боку суспільства.
Проте перші ж кроки на цій посаді дають прямо протилежний результат.
Призначення конкурсу на посаду заступників з часом подання документів - три робочих дні, повна закритість конкурсу, непоінформованість ні кандидатів, які подали документи, ні громадськості про його перебіг. Залишення в ДБР заступників звільненого директора ДБР є - О. Варченко і О. Буряка, остання інформація - щодо вірогідного призначення адвоката Януковича (Олександра Бабікова) заступником директора ДБР - все це не додає довіри відомству. На жаль, відсутність прозорості зазвичай і приводить до подібних результатів.

Звертаємо Вашу увагу, що призначення Олександра Бабікова не є можливим. І не лише тому, що це взагалі морально неприпустимо і страшно звучить! Адвокат Януковича буде курувати розслідуванням справ Майдану". Це вже нищить довіру до ДБР на друзки - як з боку потерпілих, з боку слідчих, так і довіру суспільства в цілому.

В даного кандидата є очевидний прямий конфлікт інтересів. Оскільки кримінальні провадження, в яких він захищав свого клієнта - Януковича В.Ф., після втрати прокуратурою функцій слідства передані за підслідністю в ДБР. Керувати слідчими, які розслідують справу підозрюваного - клієнта керівника цих слідчих - порушення базових принципів кримінального процесу (принцип змагальності, верховенства права), норм закону про запобігання корупції.

Участь в якості захисника підозрюваного в кримінальному провадженні вимагає у адвоката формування певної позиції у справі, направленої на захист інтересів клієнта, щоб спростувати підозру, пом'якшити або виключити кримінальну відповідальність клієнта. Очевидно, що відповідна позиція, яку адвокат формував і обстоював тривалий час, а також співпраця з іншими захисниками (адвокати АО "Авер Лєкс"), в команді яких відбувався захист, вступає в суперечність із службовими повноваженнями заступника ДБР, який буде курувати слідчі чи оперативні підрозділи, які розслідують ці самі кримінальні провадження.

Це природній конфлікт між слідством і захистом, який покладено в основу важливого принципу кримінального процесу - змагальності сторін. І в конкретних кримінальних провадженнях, які знаходяться в провадженні ДБР, - за підозрою у вчиненні злочинів Януковичем В.Ф. цей конфлікт безпосередньо наявний. В жодному кримінальному провадженні Янукович не визнавав вину у інкримінованих йому злочинах. Тобто позиція захисту у цих провадженнях суперечить позиції слідства.

Тобто такий кандидат з точки зору законодавства і здорового глузду не мав навіть пройти етап перевірки документів і бути допущеним до співбесіди. Інформація про те, що Бабіков - адвокат Януковича, з'явилась в мережі ще в грудні 2019-го, ніщо не заважало перевірити зазначені провадження, з'ясувати, хто здійснював захист, і надати відповідну інформацію комісії. Проте очевидно, що це не було зроблено, або - ще гірше - конкурсна комісія також проігнорувала цю інформацію.

Заступник директора, який буде відповідати за діяльність слідчих чи оперативних підрозділів, зокрема проводити заслуховування, аудит кримінальних проваджень (за словами директора ДБР), в яких він раніше здійснював захист, здійснювати інші організаційно-розпорядчі функції по відношенню до слідчих чи оперативних підрозділів, мати доступ до відповідної службової інформації - аналогічно буде знаходитися в стані конфлікту інтересів. І цей конфлікт інтересів буде впливати на об'єктивність і неупередженість прийняття рішень або на вчинення чи невчинення Бабіковим О.П. дій під час виконання зазначених повноважень.

Особи, уповноважені на виконання функцій держави, зокрема директор Державного бюро розслідувань і його заступники, зобов'язані згідно зі ст. 28 ЗУ "Про запобігання корупції" вживати заходи щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів.

Подання документів і участь в конкурсі на посаду заступника директора ДБР особи із потенційним чи реальним конфліктом інтересів, який з'явиться на цій посаді, - це вже свідчить про очевидну недоброчесність такої особи.

Бабіков О.П. обізнаний із тим, що він захищав Януковича В.Ф. у кримінальних провадженнях, які передані за підслідністю до ДБР, свідомо проігнорував цей факт і очевидно ввів в оману комісію. Або ж комісія проявила недостатню прискіпливість і добросовісність у вивченні і аналізі цього питання.
Призначення особи із конфліктом інтересів на посаду буде порушенням ст. 28 ЗУ "Про запобігання корупції" вже з боку директора ДБР.

За твердженнями потерпілих, в.о. директора ДБР на зустрічі з ними 14.01.2020 р. фактично зазначила, що комісія з добору кандидатів на посади першого заступника та заступників Директора ДБР проігнорувала вимоги ст. 28 ЗУ "Про запобігання корупції". А в.о. директора ДБР в разі проходження Бабіковим О.П. "спецперевірки" допускає можливість порушити вимоги цієї статті і призначити його заступником. А потім "пояснити" своє рішення.

Ми вважаємо, що саме недотримання порядку призначення і проведення конкурсу та непрозорість процесу допускає можливість таких результатів конкурсу.
Ми вважаємо недопустимим порушення законодавства про запобігання корупції, яке неодмінно відбудеться в разі такого призначення.
Ми вважаємо, що це шлях до повної втрати довіри до ДБР як до правоохоронного органа взагалі..." - йдеться у заяві.

«Вечірні Вісті»

 

 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Июль 2021 (554)
Июнь 2021 (724)
Май 2021 (806)
Апрель 2021 (682)
Март 2021 (715)
Февраль 2021 (653)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области