Опитування: Майже 70% українців — проти російської як другої державної

Більшість українців вважає, що російська мова має вільно використовуватися у приватному житті, але українська  залишається єдиною державною (69%).

Про це свідчать результати загальнонаціонального дослідження було оприлюднено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, проведеного спільно з соціологічною службою Центру Разумкова  з 13 по 18 грудня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Статус російської мови як офіційної в окремих регіонах України підтримують 15%, а як другої державної, поряд з українською — 12%. Щодо цього питання громадська думка має регіональні відмінності: однозначно обстоюють українську як єдину державну в Західному регіоні (92%), де статус російської мови як офіційної в окремих регіонах підтримують лише 4%, а як другої державної — менше 1%. Явно переважають прихильники української мови як єдиної державної й у Центральному регіоні — 77%, за статус російської як офіційної  в регіонах там — 12% і як другої державної — лише 4%. У Південному регіоні  статус російської мови як мови повсякденного спілкування,  за визнання української як єдиної державної, підтримує 51%, як офіційної в певних регіонах — 27% і як другої державної — 14%.  Найбільш значущий статус російської мови підтримують у Східному регіоні, де теж переважає підтримка російської мови як мови спілкування у повсякденному житті за визнання української як державної, але 24% обстоюють можливість російської мови як офіційної в регіонах, а 31% виступає за те, щоб російська мова стала другою державною.

 

Вечірні Вісті

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post «Шалений Макс: Дорога гніву» став найкращим фільмом XXI століття
Next post Заява: Нове призначення адвоката Януковича нищить довіру до ДБР