Проект Мінкульту має на меті контроль над медіа та журналістами, — голова НСЖУ

Міністерство культури має відверто презентувати свої реальні наміри, а не маскувати свої законодавчі ініціативи під Закон про боротьбу із дезінформацією.

Про це на своїй сторінці в «Фейсбуці» написав голова Національної спілки журналістів України.

В опублікованій Мінкультом учора увечері порівняльній таблиці до проекту Закону «… щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації» деталізується посилене державне регулювання діяльності українських журналістів, запроваджується посада урядового Уповноваженого з блокування інформації та медіа (за прискореною судовою процедурою), запроваджується кримінальна відповідальність — з ув’язненням до 7 років…

Держава надаватиме ЗМІ «Індекс довіри» (діятиме один рік). Про довіру йдеться і у роботі Уповноваженого з питань інформації. Саме через «електронну систему довіри» він вимагатиме у ЗМІ «спростування дезінформації» та лякатиме наступним судовим переслідуванням. До речі , у Уповноваженого є право просити заблокувати доступ в Україні до будь-якого сайту чи, наприклад, телеграм-каналу , якщо він є анонімний, чим порушує вимоги щодо прозорості поширювачів масової інформації в мережі Інтернет (стаття 55, правка до Закону про інформацію).

Ключова ідея Мінкульту — запровадження по суті ліцензування журналістської професії. В Україні працюватимуть журналісти та «професійні журналісти». Закон містить спеціальний Розділ — «Самоврядування журналістів України», яким держава у двадцяти! статтях регламентує діяльність спеціальної «Асоціації професійних журналістів України».
Визнані у такий спосіб чиновниками «професійні журналісти» отримують певні переваги у доступі до інформації та спеціальний порядок розслідувань справ проти них (якщо є кримінальна справа) та атак на них (у випадку нападу). Також «професійний журналіст» отримує право «на щорічну відпустку тривалістю 36 календарних днів за рахунок суб’єктів у сфері медіа».

Проект Мінкульту є очевидно ворожим до українських журналістів та має на меті контроль над медіа та журналістами. Боротися з дезінформацією шляхом цензури та «зачисток» інформаційного простору від незручних і неручних журналістів і медіа — це точно не демократія.

Вечірні Вісті

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post В цьому році керівники деяких державних підприємств можуть отримувати щомісячно суми близькі до 1 млн грн
Next post Презентуємо трейлер фільму «Стволи Акімбо»