В цьому році керівники деяких державних підприємств можуть отримувати щомісячно суми близькі до 1 млн грн

Щодо великих зарплат керівникам державних/комунальних зарплат. Розмір зарплат керівникам даних підприємств регламентується Постановою КМУ №859 від 19.05.1999. Максимальний допустимий розмір посадового окладу керівника підприємства у кратності до мінімального посадового окладу (ставки) працівника основної професії.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав бізнесмен Володимир Компанієць.

Чим більший дохід підприємства або вартість його активів або кількість працівників, то тим вище коефіцієнт кратності максимальної зарплати. Наприклад, якщо вартість активів становить більш як 30 млрд. гривень або річний чистий дохід від реалізації товарів (робіт, послуг) становить більш як 10 млрд. гривень, або середньооблікова чисельність працівників — більш як 20 тис. осіб, то застосовується коефіцієнт до 200 мінімальних посадових окладів (ставки) працівника основної професії.

А так як мінімальний посадовий оклад працівника основної професії дуже залежить від мінімальної зарплати в країні, то виходить, що збільшення мінімальної зарплати дозволяє суттєво збільшити зарплати керівникам державних підприємств.
Ось і виходить, що в цьому році керівники деяких державних підприємств можуть отримувати щомісячно суми близькі до 1 млн грн, і це лише оклад, без премій.
Я вважаю, що таку залежність треба прибирати, всі зарплати/премії треба оголошувати публічно ще перед конкурсним відбором і жорстко фіксувати в контракті з керівником.

Вечірні Вісті

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Світова прем’єра фільму «Номери» Олега Сенцова та Ахтема Сеітаблаєва відбудеться в рамках Berlinale 2020
Next post Проект Мінкульту має на меті контроль над медіа та журналістами, — голова НСЖУ