Вторник , 29 Ноябрь 2022
Политика

Григорій Немиря представив Україну та «Парламентарів за глобальні дії» на Асамблеї Римського статуту Міжнародного кримінального суду

Перший заступник голови Комітету ВРУ з питань зовнішньої політики, заступник Голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря представив Україну та транснаціональну мережу членів парламентів «Парламентарі за глобальні дії» на 18-ій Асамблеї держав-учасниць Римського статуту Міжнародного кримінального суду, яка проходить на Світовому форумі в Гаазі.

«Для мене є великою честю звернутися до цієї Асамблеї від імені «Парламентарів за глобальні дії» у момент, коли у моїй країні, Україні, може незабаром відкритися шлях до ратифікації та внутрішньої імплементації Римського статуту. Зараз, як ніколи, боротьба з безкарністю є пріоритетом для України. Моя країна в результаті агресії Росії втратила майже 14 тисяч своїх громадян, 1,5 мільйони – стали вимушеними переселенцями. Анексовано Крим і окуповано частину Донбасу», – зазначив політик.

Григорій Немиря наголосив, що «система Римського статуту може стати вагомим інструментом для запобігання жорстокості та масового насильства». І нагадав, що рік тому Верховна Рада України приймала 10-ту Консультативну асамблею парламентарів за Міжнародний кримінальний суд та верховенство права, яку відвідали понад 200 учасників, включаючи 80 парламентарів з усіх регіонів світу. Цей захід допоміг розв’язувати поточні проблеми, поділитися перспективними стратегіями запобігання злочинству, а також сприяти універсальності та впровадженню системи Римського статуту, в тому числі в Україні.

«Минулого тижня в Києві під егідою парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та PGA ми взяли на себе зобов’язання стати державою-учасницею на ключовій Асамблеї держав-учасниць у 2020 році», – зазначив політик.

За його словами, це рішення стане вирішальним у багатьох аспектах, включаючи стратегічні рішення держав-учасниць щодо майбутнього Міжнародного кримінального суду, починаючи з обрання шести нових суддів та нового прокурора. Україна повинна бути серед цих держав для участі у цих важливих дискусіях, які формуватимуть майбутнє цього суду.

«Історія навчила нас, що не може бути стійкого миру без справедливості та поваги до прав людини. Скористаймось цією Асамблеєю держав-учасниць для переосмислення та забезпечення того, щоб інструменти, які є в нашому розпорядженні, були ефективними та універсальними для досягнення наших високих цілей», – резюмував Григорій Немиря.

Довідково: «Парламентарі за глобальні дії» (Parliamentarians for Global Action) є найбільшою транснаціональною мережею членів парламентів (1300 членів) з усіх регіонів світу (з понад 142 країн), які займаються захистом прав людини та людської безпеки, відстоюванням принципу верховенства права, недискримінації та гендерної рівності. Одним з пріоритетів діяльності Парламентарів за глобальні дії є підтримка ефективного функціонування Міжнародного кримінального суду (МКС) і подолання безкарності, а також питання ратифікації Римського статуту МКС.

Римський статут МКС набув чинності 1 липня 2002 року, тим самим ввів у дію юрисдикцію МКС. До злочинів, які розглядає МКС, належать геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії. Ратифікація Римського статуту МКС є зобов’язанням України за Угодою про асоціацію з ЄС. Після ратифікації Римського статуту Україною, Міжнародний Кримінальний Суд володітиме юрисдикцією по притягненню до відповідальності осіб, які вчинили найжорстокіші порушення прав людини та гуманітарного права на території держави або щодо громадянина цієї держави.

З більш детальною інформацією щодо діяльності організації можна ознайомитися на офіційному сайті http://www.pgaction.org/.

 

ba.org.ua

Leave a comment

Добавить комментарий

Свежие новости

Новости по теме