Юлія Тимошенко: Зламавши офшорі схеми, ми отримаємо гроші для підвищення зарплат і пенсій

Юлія Тимошенко закликала депутатів ухвалити розроблені «Батьківщиною» законопроєкти з деофшоризації, які дозволять профінансувати в бюджеті на 2020 рік соціальні виплати, не нижчі за фактичний прожитковий мінімум.

Про це вона зазначила під час обговорення пропозицій щодо Основного кошторису країни комітетом ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Лідер «Батьківщини» наголосила, що всі соціальні виплати — мінімальні пенсії та зарплати — у бюджеті на наступний рік мають розраховуватися на базі фактичного прожиткового мінімуму. Вона нагадала, що в бюджеті на цей рік, поданому урядом Гройсмана, «мінімальні зарплати та пенсії профінансовані лише наполовину від рівня реального прожиткового мінімуму», і закликала нову владу не повторювати помилок попередників.

Юлія Тимошенко переконана, що наступним кроком має бути наведення ладу з нарахуванням зарплат бюджетникам, відповідно до тарифної сітки.

«Усю тарифну сітку ми знову обраховуємо не від мінімального прожиткового рівня, який мусить бути рівний мінімальній зарплаті. Це знову штучний показник, що для всіх повністю спотворює кваліфікаційну оцінку праці людей. Головний лікар не відрізнятиметься зарплатою від прибиральниці. Нульовий рівень для тарифних сіток, принаймні для бюджетників, мусить обраховуватися від мінімального прожиткового рівня, розрахованого за методологією, яка мусить дорівнювати мінімальній зарплаті», — сказала вона.

Знайти ресурси на підвищення соціальних стандартів лідер «Батьківщини» пропонує за рахунок ухвалення законів про детінізацію та деофшоризацію економіки, зупинення контрабанди, наведення порядку з податками.

«Це дозволить суттєво збільшити дохідну частину бюджету і, як наслідок, збільшити соціальні видатки — пенсії, зарплату та допомогу людям з інвалідністю та малозабезпеченим родинам», — сказала вона.

За оцінками міжнародних експертів, лише деофшоризація дозволить залучити до бюджету в перший рік близько 70 млрд грн, а виведення принаймні 50% економіки з тіні — понад 250 млрд грн.

«Звернімося до парламенту негайно ухвалити закони про деофшоризацію — №1179 та №1181. Вони залізобетонно закриють усі обіги з офшорами», — підсумувала Юлія Тимошенко і висловила прохання ухвалити ці документи до ухвалення бюджету.

ba.org.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Чем больше покупают ОВГЗ, тем больше укрепляется гривня. Надолго ли?
Next post Сергій Биков: Законопроект №2178 про колонізацію України