Четверг , 8 Декабрь 2022
Политика

Вадим Івченко: «Батьківщина» вимагає зняти лобістські норми в законі про стимулювання інвестдіяльності (відео)

«Батьківщина» вимагає усунути в законопроєкті щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні (№1059) норми, які є абсолютно лобістськими та погіршують становище простих громадян.

Про це з трибуни Верховної Ради закликав народний депутат фракції Вадим Івченко, повідомляє ba.org.ua.

«Вимагаємо вилучити дві лобістські норми – введення інституту права довірчої власності та про скасування пайової участі. Перша, в обхід мораторію «на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті», надає право без суду та слідства відбирати у людини житло, земельну ділянку та інше майно. Яким чином в цьому законопроєкті з’явився захист кредитора? Це велике питання», – зазначив парламентар.

Також Вадим Івченко закликає депутатів не підтримувати норму щодо скасування пайової участі.

«Місцевим бюджетам для нормального існування потрібні компенсатори. Раніше замовники забудови сплачували 4% пайової участі до місцевих бюджетів для покращення інфраструктури. Якщо середня вартість квадратного метра в Україні – 9 тис. грн, то 4% це 360 грн! Я не кажу про великі міста, але для ОТГ це суттєві кошти! Невже ви вірите в те, що забудовники після цього зменшать вартість житла, а люди збільшать купівельну спроможність?» – риторично запитав політик.

Він переконаний, ці лобістські речі треба прибрати з такого потрібного законопроєкту, і тоді «Батьківщина» його підтримає.

 

Leave a comment

Добавить комментарий

Свежие новости

Новости по теме