«Батьківщина» стоятиме на захисті парламентаризму, адже це те, на чому базується Українська державність.
Про це заявив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час виступу в сесійній залі.
Він нагадав про доленосні для країни рішення, які ухвалювались парламентом у 1991, 2004 та 2014 роках.
«1 серпня 1991 року на цій трибуні (ще в парламенті УРСР) виступав президент США Джордж Буш-старший, який закликав тодішніх депутатів підтримати союзний договір і залишитись частиною СРСР. Та замість цього за три тижні парламент прийняв Акт Державної незалежності України, а 1 грудня на референдумі 92% українців проголосували за незалежну Україну. У 2004-му під час Помаранчевої Революції парламент вирішив політичну кризу, а у 2014-му, коли палав Майдан, показав, що в Україні є парламентаризм і залишився єдиним легітимним органом», – зазначив політик.
Іван Крулько зауважив, що «Батьківщина» підтримує швидкі зміни, але побоюється, щоб разом із ними не викинули і не знищили парламентаризм в Україні.
Народний депутат закликав президію та фракції зібрати робочу групу і обговорити зміни до Регламенту Верховної Ради України.
«Закони треба ухвалювати, але відповідно до Регламенту. Не треба законодавчого спаму, але народний депутат має право виступити з трибуни, захистити свій закон і поправки, мати можливість пояснити українському народу, чому той чи інший закон є шкідливим для держави. Коли він, по суті, позбудеться будь-яких прав у цій сесійній залі, навіть виступити щодо поправки до законопроекту, який розглядається, тоді в ключовий момент історії не буде кому стати на захист Української держави», – пояснив він.
На думку Івана Крулька, треба захистити статус народного депутата зі збереженням контрольної функції парламенту.
«Незалежно, чи депутат при владі, чи в опозиції, він є представником українського народу із усіма повноваженнями, які йому надані Конституцією та законами України. Тому ми захищатимемо парламентаризм, права народних депутатів і обіцяємо напрацювати комплексні зміни до Регламенту ВРУ, щоб всі права і влади, і меншості були повною мірою збережені законом про Регламент», – підсумував він.
Leave a comment