Четверг , 8 Декабрь 2022
Политика

Іван Крулько: «Батьківщина» стоятиме на захисті парламентаризму

«Батьківщина» стоятиме на захисті парламентаризму, адже це те, на чому базується Українська державність.

Про це заявив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час виступу в сесійній залі.

Він нагадав про доленосні для країни рішення, які ухвалювались парламентом  у 1991, 2004 та 2014 роках.

«1 серпня 1991 року на цій трибуні (ще в парламенті УРСР) виступав президент США Джордж Буш-старший, який закликав тодішніх депутатів підтримати союзний договір і залишитись частиною СРСР.  Та замість цього за три тижні  парламент прийняв Акт Державної незалежності України, а 1 грудня на референдумі 92% українців проголосували за незалежну Україну.  У 2004-му під час  Помаранчевої Революції  парламент вирішив політичну кризу, а у 2014-му, коли палав Майдан, показав, що в Україні є парламентаризм і залишився єдиним легітимним органом», – зазначив політик.

Іван Крулько зауважив, що  «Батьківщина»  підтримує швидкі зміни, але побоюється, щоб разом із ними не викинули і не знищили парламентаризм в Україні.

Народний депутат закликав президію та фракції зібрати робочу групу і обговорити зміни до Регламенту Верховної Ради України.

«Закони треба ухвалювати, але відповідно до Регламенту. Не треба законодавчого спаму, але народний депутат має право виступити з трибуни, захистити свій закон і поправки, мати можливість пояснити українському народу, чому той чи інший закон є  шкідливим для держави. Коли він, по суті, позбудеться будь-яких прав у цій сесійній залі, навіть виступити щодо поправки до законопроекту, який розглядається, тоді в ключовий момент історії не буде кому стати на захист Української держави», – пояснив він.

На думку  Івана Крулька, треба захистити  статус народного депутата зі збереженням контрольної функції парламенту.

«Незалежно, чи депутат при владі, чи в опозиції, він є представником українського народу із усіма повноваженнями, які  йому  надані Конституцією та законами України. Тому ми захищатимемо парламентаризм, права народних депутатів і обіцяємо напрацювати комплексні зміни до Регламенту ВРУ, щоб всі права і влади, і меншості були повною мірою збережені законом про Регламент», – підсумував він.

ba.org.ua

Leave a comment

Добавить комментарий

Свежие новости

Новости по теме