Григорій Немиря зустрівся з головою Місії БДІПЛ/ОБСЄ

Заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря провів зустріч із головою Місії БДІПЛ/ОБСЄ зі спостереження за позачерговими парламентськими виборами, послом Альбертом Йонсоном.

Григорій Немиря детально ознайомив посла з позицією «Батьківщини» щодо ситуації в Україні та з виборчою програмою партії, а також передав йому детальний аналіз порушень з прикладами.

Так, головною проблемою є проведення виборів за старою системою — змішаною, за якою мажоритарна складова є джерелом політичної корупції. Окрім того, кандидати від «Батьківщини» все ще відчувають адміністративний тиск на деяких округах, відбувається заміна членів виборчих комісій з метою маніпуляцій, зафіксовано реєстрацію кандидатів-клонів.

Йшлося також про те, що вимушені переселенці не зможуть повністю реалізувати своє виборче право, не зможуть голосувати на одномандатних виборчих округах.

Григорій Немиря нагадав про законопроєкт № 6240 щодо внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян), підтриманий представниками всіх парламентських фракцій, розроблений за сприяння міжнародних і неурядових організацій, включаючи Раду Європи, та зареєстрований у ВРУ понад рік тому.

«Чому досі не винесений на розгляд парламенту законопроєкт № 6240 про виборчі права ВПО? Це відбувається тому, що відсутня політична воля та тому, що це комусь вигідно», — наголосив він.

«Батьківщина» виступає за відновлення усіх прав і свобод вимушених переселенців, і це є частиною передвиборної програми партії, зазначив Григорій Немиря.

За його словами, для України надзвичайно важливим є те, щоб позачергові парламентські вибори, призначені на 21 липня, були демократичними, чесними та такими, що відповідають стандартам ОБСЄ.

Політик запевнив, що команда Юлії Тимошенко зробить усе можливе, щоб вибори були саме такими.

Нагадаємо, що відповідно до запрошення Міністерства закордонних справ України, Бюро ОБСЄ з Демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) з 11 червня розгорнуло свою Місію зі спостереження за виборами у зв’язку з позачерговими парламентськими виборами, які мають відбутися 21 липня 2019 року.

 

ba.org.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Валентин Наливайченко: Телеміст між каналами Медведчука та Путіна – це типова КДБістська спецоперація
Next post Гірники шахти «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» завершили акцію протесту, — експерт