Понедельник , 20 Март 2023
Политика

Зеленський запропонував безжально карати кнопкодавів

Президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд до Верховної Ради законопроект №10394 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення особистого голосування народних депутатів України.

У законопроекті глави держави зазначено, що порушення народними депутатами України обов’язку щодо особистого голосування:

  • суперечить природі закріпленого в Конституції України представницького мандату народного депутата України, за допомогою якого громадяни України реалізують своє конституційне право брати участь в управлінні державними справами і здійснюють народне волевиявлення;
  • несе ризики визнання законів, прийнятих із порушенням відповідної процедури, неконституційними, що в свою чергу може мати значні негативні наслідки як для держави, так і для суспільства в цілому.

Розроблено законопроект з метою забезпечення врахування та відстоювання інтересів українського народу його представниками (народними депутатами України) під час прийняття Верховною Радою України рішень, а також повноцінного виконання народними депутатами України наданих їм повноважень.

Президент пропонує встановити кримінальну відповідальність за здійснення народним депутатом України будь-яким способом голосування у Верховній Раді України та/або її органах замість іншого народного депутата України (неособисте голосування).

Таке діяння каратиметься штрафом від трьох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України досудове розслідування таких кримінальних правопорушень здійснюватимуть слідчі органів Державного бюро розслідувань.

 

sud.ua

Leave a comment

Добавить комментарий

Свежие новости

Погода

Новости по теме

Полная ответственность за преступления: Зеленский рассказал о том, чем закончится война

Действующий президент Украины объяснил что станет завершением войны.

Противоречия и отсутствие конкретики: Китайский план мира не убедил Украину

Предложенный Китаем план "мира" абсурден, как утверждает Подоляк.

Флоридский губернатор вызвал скандал в США своими словами о войне в Украине

Республиканская партия США высказалась за поддержку Украины.

Польша заявляет: победа над РФ – ключ к вступлению Украины в НАТО

Министр нацобороны Польши заявил что победа над РФ — важнейший шаг для...