Субота , 5 Жовтень 2024
Политика

Велике парламентське протистояння, або Нардепів восени рахують

У період від моменту інавгурації президента парламент не підтримав жодної його ініціативи. (Загалом на розгляд нардепів було представлено п’ять законопроектів та три подання на звільнення.) Це випадковість? Насправді це більше схоже на таку собі дитячу помсту. 

ВР навіть не внесла до порядку денного декілька законопроектів президента, зокрема про імпічмент, зміни до закону про вибори народних депутатів та про повернення статті, яка знову криміналізує незаконне збагачення.

Але найбільшим каменем спотикання між президентом та парламентарями стали кадрові призначення… Так, Верховна Рада відмовилася звільнити міністра закордонних справ Павла Клімкіна, міністра оборони Степана Полторака та голову Служби безпеки України Василя Грицака. За ухвалення двох проектів постанови щодо звільнення голови МЗС 6 червня проголосували 137 та 141 депутат при мінімально необхідних 226. Проект постанови щодо відставки Полторака підтримали лише 67 депутатів, а Грицака – 78. Нагадаємо, що усі троє написали заяви про звільнення. До того ж міністр закордонних справ двічі звертався до парламентарів із проханням нарешті звільнити його. Просити третій раз?

Та якщо очільник МЗС хоче піти у відставку, то генеральний прокурор, навпаки, не має наміру йти з посади попри декілька своїх обіцянок. Та обіцяного ж три роки чекають! Втім, президент Володимир Зеленський, не зважаючи на це, все ж вніс подання на звільнення голови ГПУ.

Заступник глави Адміністрації президента Руслан Рябошапка пояснив, якою в цьому випадку є юридична мотивація: незважаючи на зміни, внесені до закону про прокуратуру щодо того, що генпрокурор не повинен мати юридичну освіту, інші норми цього документа говорять про те, що «прокурором Генеральної прокуратури може бути лише людина, яка має юридичну освіту».

Рябошапка також додав, що оскільки прокурори здійснюють процесуальні функції, то вони повинні мати юридичну освіту та відповідний досвід у сфері права. Що цілком логічно…

Президент Зеленський минулого тижня дуже просив парламент розглянути це подання, окрім того нарешті звільнити міністра МЗС та призначити новим головою зовнішньополітичного відомства Вадима Пристайка. Але… Рада була зайнята. Напередодні літніх канікул депутати врешті вирішили закінчити з Виборчим кодексом. Раніше на нього часу, звісно, не мали. А оскільки їм потрібно розглянути чотири з половиною тисячі правок (на кінець минулого тижня розглянули трохи більше тисячі), то призначення за квотами президента можуть плавно перекочувати на осінь. От тільки восени у складі нової Верховної Ради може не залишитися тих депутатів, які займалися відвертим саботажем.

Вікторія МАРСОВА

“Вечірні Вісті”

 

 

 

Leave a comment

Залишити відповідь

Свежие новости

Погода

Related Articles

Дебаты почти не повлияли на уровень поддержки Байдена и Трампа

Первые теледебаты между кандидатами на пост лидера США практически не поменяли уровень...

В Боливии военные вывели технику под дворец президента

На территории Боливии некоторые армейские подразделения вывели бронетехнику на центральную площадь Мурильо...

Глава Пентагона впервые поговорил с новым министром обороны РФ

25 июня министр обороны США впервые провёл переговоры телефонного характера с новым...

Украина и ЕС подписали кредитное соглашение к Ukraine Facility

Украина и Европейский Союз подписали важное кредитное соглашение в рамках Ukraine Facility.