Нова технологія робототехніки дозволяє роботам виконувати рухи, схожі на людські, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Interesting Engineering.
Американська компанія Figure представила новітніх людиноподібних роботів, які здивували своїми природними та плавними рухами, наближеними до людської ходи.
“Ми розробили контролер природної ходьби, який тренувався виключно в симуляторі за допомогою методу навчання з підкріпленням. Це дозволяє роботам нашої компанії швидко освоювати надійні стратегії руху і здійснювати швидкі інженерні ітерації”, — розповіли в компанії Figure.
Для створення таких роботів компанія використала метод навчання з підкріпленням (RL), що дозволяє роботам навчатися через проби та помилки, отримуючи сигнал заохочення. Це дозволило роботам Figure 02 ходити природною людино подібною ходою.
Відомо, що компанія тренувала контролер RL за допомогою фізичної симуляції, що відтворювала багаторічний досвід у вигляді даних, оброблених за кілька годин з використанням графічних процесорів.
Роботи здатні виконувати рухи, схожі на людські: удари п’ятою, відштовхування носком і синхронізовані махи руками, що ще більше наближає їх до людських рухів.
“Цей підхід дозволяє роботам швидко освоювати ефективні стратегії руху, що значно прискорює інженерні цикли, — зазначили в компанії Figure. — Вони також можуть взаємодіяти з об’єктами в реальному часі та ефективно співпрацювати”.
Завдяки використанню штучного інтелекту, ці роботи можуть швидко реагувати на команди, управляти непередбачуваними об’єктами і виконувати складні завдання.
Останні досягнення у сфері роботів-гуманоїдів
Раніше в Німеччині анонсували створення найбільш досконалого робота-гуманоїда, який здатен виконувати побутові завдання. Цей робот може переносити вантажі вагою до 15 кг і має змінні передпліччя.Також було повідомлено, що робот-гуманоїд Atlas від Boston Dynamics став першим, хто освоїв брейк-данс. Розробники відзначають, що це найспритніший робот, здатний до таких складних рухів.
Раніше Зеленський підтвердив зацікавленість США у відновленні Запорізької АЕС.
Leave a comment