Воскресенье , 19 Май 2024
Мир

Путін домігся безпрецедентного посилення впливу на Вірменію та повернення російських військових в Азербайджан – Портников

Володимир Путін заявив, що питання про майбутній статус Нагірного Карабаху “треба буде розв’язати в майбутньому, майбутнім керівникам, майбутнім учасникам цього процесу”

Про це для “Еспресо” пише Віталій Портников.

Таким чином російський президент продемонстрував, що саме врегулювання давнього конфлікту між вірменами й азербайджанцями зовсім не є його метою. Мета – це якраз збереження умов для конфлікту, “збереження статус-кво”.

Читайте також: Вагомий доказ того, що насправді в Карабасі перемогла Росія, а програли Вірменія й Азербайджан

При цьому статус самого Карабаху залишається неврегульованим. Для Азербайджану, як підкреслив його президент Ільгам Алієв, ніякого статусу не існує зовсім.

А для Вірменії продовжує існувати самопроголошена Республіка Арцах зі столицею у Степанакерті. Тільки безпеку території тепер забезпечують не вірменські сили й не утримання районів Азербайджану навколо Карабаху, а російські військовослужбовці – і ще питання, що є надійнышим прикриттям і захистом від можливого застосування сили.

Таким чином Путін продемонстрував, що заморожування карабахського конфлікту й інтегрування в нього російської армії як єдиної гарантки життєздатності самопроголошеної Республіки Арцах і було його головним завданням.

Читайте також: Ми побачили, як Росія й Туреччина насправді ставляться до суверенітету Азербайджану – Портников

Питання тепер не в тому, чи інспірував Кремль черговий виток нестабільності на Кавказі або просто використовував азербайджанську спеціальну операцію. Питання в тому, чого Путін домігся в результаті цієї кровопролитної війни. А домігся він безпрецедентного посилення впливу на Вірменію та повернення російських військових в Азербайджан.

Водночас ми отримали від російського президента відповідь на питання, скільки ж російські війська перебуватимуть у Карабасі. Ні, не п’ять років. І не десять. А принаймні стільки, скільки Путін буде президентом Росії – аби його наступник мав змогу вирішити або розморозити конфлікт – залежно від необхідності.

І ці Путінові наміри, до речі, збігаються з намірами його азербайджанського колеги Алієва, який пообіцяв співвітчизникам, що питання про статус Карабаху не розглядатимуть, поки він є президентом країни. Так що Путін має рацію, коли говорить, що пошуком рішення доведеться займатися “майбутнім учасникам процесу” – сам він у пошуку рішення просто незацікавлений.

Leave a comment

Добавить комментарий

Погода

Новости по теме

Болгария хочет отсудить у “Газпрома” более 400 млн евро

Болгарское государство требует от "Газпрома" возмещения убытков из-за прекращения поставок газа в...

В Белгороде раздался ряд взрывов, есть раненые

На территории Белгорода раздалась серия взрывов, которые услышали местные жители.

Израиль готов воевать без поддержки США

Израильское государство готово самостоятельно воевать на территории Сектора Газа.

Дипломата РФ вызвали “на ковер” из-за сбоев в работе GPS

МИД Эстонии в связи с тем, что сбои в работе GPS участились...