Вторник , 26 Сентябрь 2023
Мир

У США є спосіб натиснути на Німеччину і поховати «Північний потік – 2»

Погрози президента США Дональда Трампа обкласти санкціями сумнівний газопровід «Північний потік2» вказують на те, що змагання за поставки палива в Європу загострюється. Блокування трубопроводу, який прокладають на дні Балтійського моря, стане ударом для Росії. Вона залишиться залежною від України в ролі газотранспортного коридору.

А саме зараз Київ і Москва ведуть суперечку щодо транзиту палива. Трамп також хоче відхопити частку ринку для зрідженого газу з південного узбережжя США, звідки перша міжнародна поставка була здійснена ще у 2016 році.

У будь-якому разі споживачі в Європі зараз виграють. Адже ціни на енергоносії на континенті зберігаються на найнижчому рівні за останні три роки. Поки Трамп і чиновники з його адміністрації місяцями погрожували санкціями без будь-яких уточнень, «Газпрому» дедалі важче добитися завершення «Північного потоку – 2» до кінця поточного року.

«Хоч «Газпром» каже, що санкції США не вплинуть на його здатність профінансувати проект, компанія зіштовхнеться з труднощами на глобальних кредитних ринках», – вважає президент консалтингової компанії у сфері енергетики GasVista LLC Леслі Палті-Гузман.

Трамп визначив проблему щодо «Північного потоку – 2» як таку, що стосується Німеччини. Це додає напруги до суперечок між Вашингтоном і Берліном у низці питань: від торгівлі й безпеки до імміграції. США занепокоєні, що уряд Ангели Меркель не витрачає достатньо на оборону в регіоні на тлі загроз з боку Росії. А «Північний потік – 2» принесе режиму Володимира Путіна колосальні доходи.

«Я кажу: «Як ви можете таке робити?» Ми захищаємо Німеччину від Росії. А Росія отримує мільярди доларів від Німеччини», – сказав він у Білому домі.

«У нас надзвичайні запаси зрідженого газу. І багато країн Європи хочуть його. Німеччина вирішила купувати великий відсоток потрібної їй енергії у Росії. Але Німеччина, зробить вона це чи ні, має всі можливості заблокувати це. Вони не повинні купувати цей газ», – додав Трамп.

Доля «Північного потоку – 2» може бути також пов’язана з іншими суперечками у відносинах між Трампом і Меркель. А особливо це стосується невдоволення Трампа торговельним дефіцитом США з Німеччиною, створеним автомобільними компаніями BMW і Volkswagen.

«Якщо Трамп пов’яже мита на німецькі автомобілі з газовою трубою, Меркель може здатися», – вважає партнер компанії Megawatt-X Лорен Сігален.

«Меркель не любить конфронтації. Вона може відштовхнути проблему далі, передавши її своєму наступнику і сподіваючись, що все зміниться, коли у Білому домі буде хтось інший», – додала вона.

Ванесса ДЕЗЕМ,
Метью КАРР,
Анна ШИРАЄВСЬКА

Bloomberg (США)

Leave a comment

Добавить комментарий

Погода

Новости по теме

Миллер и Сечин в политическом курсе: Что они задумали с Путиным в Китае

Энергетические гиганты собираются сопровождать Путина в поездке в Китай.

Газ подорожает в РФ: Рекордное повышение тарифов за последние 11 лет

Власти РФ готовят к публикации рекордное повышение тарифных счетов на газ.

Сбитый аэростат: Китайский шпионаж в небе США вызывает тревогу

Аэростат китайского происхождения удалось сбить в небе над США в начале февраля...

Бывшие военные под угрозой: Британия преследует лётчиков за предательство

Британия объявила об ответственности лётчиков, которые тренируют Китай.