У центрі Єрусалима під час розкопок на відомій пішохідній алеї “Армон ха-Наців” знайдено вражаючі руїни палацу часів Іудейського царства.
Монументальна споруда з захоплюючим видом на Храмову гору було побудовано після облоги Єрусалиму асирійцями, в 701 м до н.е., вважають археологи.
Рідкісна колекція з декількох десятків декоративних кам’яних архітектурних елементів великої і багатої споруди була виявлена в ході розкопок Управління старожитностей. Знахідки були представлені публіці на святковому заході в національному парку “Стіни Єрусалима”, пише НВ.
Знайдені деталі архітектури виконані в м’якому вапняку з декоративною різьбою, і серед них є капітелі різних розмірів в архітектурному ордері, відомому як «протоеолійський». Цей ордер – одна з найзначніших архітектурних особливостей царських будівель періоду Першого Храму.
Представлена колекція включає, серед іншого, три повні кам’яні капітелі середнього розміру і предмети з розкішних віконних рам, включаючи балюстради, що складаються з стильних колон, прикрашених мініатюрними капітелями в протоеолійському стилі.
За словами Яакова Білліга, керівника розкопок Ізраїльського Управління старожитностей: “Це дуже захоплююче відкриття. Це перше відкриття таких „масштабних моделей” капітелей гігантських протоеолійських колон, що прикрашали царські палаци Іудеї і Ізраїлю. Рівень майстерності исполения цих капітелей є найкращим на сьогодні, а рівень їх збереження просто разючий”.
Експерти вважають, що палац був побудований після невдалої облоги міста асирійцями в 701 році до нашої ери. До того як будівля була зруйнована, Єрусалимом правили вісім різних царів. У археологів немає ніяких сумнівів, що палац належав царям.
За оцінкою Білліга, будівництво знайденої споруди в період між правлінням іудейських царів Єзекії й Йосипа, вказує на успішне відновлення Єрусалиму після облоги міста асирійцями.
Це відкриття, поряд з палацом, раніше виявленим в районі Рамат-Рахель, і знайденим неподалік в кварталі Арнонського адміністративним центром того ж періоду, свідчить про відродження і навіть процвітання Єрусалиму після провалу ассирійської облоги. За словами Білліга, “ми знаходимо за межами міських стін вілли, особняки і урядові будівлі, що свідчить про те, що городяни відчували себе в безпеці, а місто розвивалося”.
Leave a comment