У Швеції оголосили результати розслідування вбивства прем’єр-міністра Улофа Пальме, якого застрелили на вулиці 34 роки тому
Спеціальну заяву 10 червня зробив прокурор Крістер Петерссон, повідомляє “Європейська правда” із посиланням на Expressen.
Пальме застрелили 28 лютого 1986 року, після того, як він і його дружина Лісбет Пальме вийшли з кінотеатру в Стокгольмі. Вона була поранена під час нападу й пізніше впізнала стрільця – Крістера Петтерссона (за дивним збігом обставин майже ідентичне ім’я має прокурор у цій справі). Він був засуджений за вбивство Пальме, але пізніше вирок скасували, а вбивство залишалося нерозгаданою таємницею.
Сьогодні ж, 10 червня, прокурор оголосив, що вбивство скоїв Стиґ Енґстрьом. Він працював у страховій компанії Skandia поблизу місця вбивства, його допитували як свідка в перші дні слідства. Але як потенційного підозрюваного його почали розглядати лише кілька років тому.
Енґстрьом скоїв самогубство 2000 року, тож йому не можуть висунути звинувачення. Було висловлено припущення, що Енґстрьом убив Пальме через ліві погляди прем’єр-міністра.
Енґстрьом брехав про моменти після вбивства, навіть стверджуючи, що намагався реанімувати Пальме. Згодом з’ясувалося, що він проходив навчання зі зброєю.
“Оскільки Стиґ Енґстрьом помер, я не можу пред’являти звинувачення й не проводитиму допитів. Тому я вирішу закрити попереднє розслідування”, – заявив прокурор.
Читайте також: ОПЗЖ із Дубінським і вигнаними “слугами” вирішили допомогти Венедіктовій
Швеція поновила розслідування вбивства Пальме у 2016 році. Очолив нове розслідування головний прокурор Стокгольма Крістер Петерссон. Він понад 20 років займається розслідуванням гучних справ, зокрема вбивства 2003-го міністерки закордонних справ Анни Лінд, яку зарізали в універмазі.
Попередній підозрюваний Петтерссон був дрібним злочинцем і наркоманом, якого впізнала прем’єрова вдова.
За кілька місяців апеляційний суд звільнив підозрюваного, відхиливши докази прокуратури. Петтерссон помер у 2004 році, за даними шведських ЗМІ, він зізнався в убивстві перед останньою сповіддю.
Leave a comment