У Танзанії тести підтвердили COVID-19 у папаї та кози!

У Танзанії національна лабораторія підтвердила COVID-19 у зразків папаї та аналізів від кози. Так президент країни вирішив перевірити правильність тестування. Однак у ВООЗ і Центрі контролю та профілактики захворювань від звинувачень відхрестилися – за їхніми словами, річ не в тестах.

Як повідомляє Reuters, 3 травня президент Танзанії Джон Магуфулі заявив, що тести, які здійснює Національна лабораторія охорони здоров’я, ненадійні. Трапилося це після того, як вони навмисно надіслали на перевірку зразки фруктів і навіть моторну оливу під виглядом людських аналізів – у деяких із них підтвердили COVID-19.

“Наприклад, моторна олива від нібито 30-річного чоловіка на ім’я Джабір Хамза – результат негативний. Ми направили зразок від плоду хлібного дерева від нібито 45-річної жінки на ім’я Сара Самвел – остаточний результат не встановили. А коли ми надали зразок папаї та назвали його 26-річною Елізабет Ен, то у фрукта виявили коронавірус”, – заявив Магуфулі.

Крім цього, позитивний тест дали зразки, взяті у птахів та кози. У результаті після інциденту директора лабораторії та керівника відділу якості відсторонили від роботи.

Однак голова африканського Центру контролю та профілактики захворювань Джон Нкенгасонг заявив, що тести “дуже гарні”, а в тій лабораторії проводиться розслідування, результати якого незабаром повідомлять. За його словами, в Африці, крім тестів від ВООЗ, використовуються тести, які надав благодійний фонд Джека Ма. Їх застосовують і в інших країнах, звідки нібито жодних скарг не надходило.

“В останні кілька тижнів і місяців ми поширювали тести Фонду Джека Ма, які були перевірені та довели свою надійність”, – сказав Нкенгасонг.

Глава ВООЗ в Африці Матшідісо Моєті погодився з цією заявою і зазначив, що тести від ВООЗ, як і від Джека Ма, перевірені і не можуть давати збої настільки критично.

obozrevatel.com

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Головним піратом у нових “Піратах Карибського моря” стане жінка
Next post Кількість жертв коронавірусу у світі перевищила 269 тис. осіб, інфіковано понад 3 млн 846 тис