Reuters: США розробляють план із міжнародного освоєння ресурсів Місяця. Спочатку — без Росії

Адміністрація президента США Дональда Трампа готує міжнародну угоду, яка передбачає видобування корисних копалин на Місяці. При цьому до неї не планують долучати Росію — принаймні на початкових етапах, бо американські військові вбачають у ній джерело загроз для своїх космічних технологій.

Про це Reuters розповіли джерела, знайомі з розробкою плану. Їхні імена в інформагентстві не розкривають.

Передбачається, що угода матиме назву «Пакт Артеміди» — за назвою програми американського космічного агентства NASA з освоєння Місяця.

У ній міститимуться пропозиції щодо видобування корисних копалин супутника Землі таким чином, аби вони не становили загрозу безпеці країн. Зокрема, навколо кожної місячної бази пропонується створити так звані «зони безпеки», які б відділяли їх від баз інших країн та компаній.

Як пояснило Reuters одне з джерел на умовах анонімності, йдеться не про територіальні посягання, а про забезпечення рівних умов освоєння Місяця для всіх.

За словами джерел Reuters, у найближчі тижні США почнуть перемовини щодо пакту з іншими космічними державами — Канадою, Японією, країнами ЄС, Об’єднаними Арабськими Еміратами.

Участі РФ на ранніх етапах укладання домовленості не передбачено, оскільки Міністерство оборони США вважає її джерелом загроз для американських супутників.

hromadske.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Прем’єра музично-романтичної комедії «Висока нота» відбудеться онлайн
Next post Пожежа в ОАЕ: 12 людей отримали поранення під час пожежі хмарочоса