В Єгипті реконструювали знамениту дорогу фараонів

Реконструкція дороги, уздовж якої встановлено 1 200 статуй з пісковика, повинна пожвавити інтерес до стародавнього храму в Луксорі

Об’єкт відвідав міністр у справах старожитностей Єгипту Халед аль-Анані. Він заявив, що 90% робіт вже завершені, – повідомляє lenta.ua з посиланням на Egypt today. Після відкриття дорога фараонів стане найдовшим музеєм під відкритим небом у світі.

Алея, на якій проходили найважливіші церемонії, присвячена верховному богу Амону – недарма кожна з 1200 статуй має голову барана (так іноді зображувався Амон) і тіло лева, що символізувало надійний захист храму від грабіжників.

Певний час культ Амона вважався провідним в Єгипті та розповсюдився далеко за межі країни. Луксорський храм, зведений майже 3500 років тому, так і називався – «Святилище Амона». З іншого боку, найбільший в Стародавньому Єгипті комплекс в Карнаці, чий вік перевищує 4000 років, включає храми, присвячені самому Амону-Ра, його дружини Мут та сину Хонсу. Обидва об’єкти були багато років тому включені в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 
Саме дорога фараонів з’єднувала Луксор з Карнаком, але з роками вона прийшла в занепад і реконструкція вартістю 340 мільйонів доларів повинна повернути алеї колишню славу.

unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post У Токіо запевнили, що Олімпійські ігри-2020 не скасують через спалах коронавірусу
Next post Наталія Федорчук отримала нагороду – Знак народної пошани “Золота зірка” Героя українського народу