Понедельник , 27 Март 2023
Мир

Китай, Росія та інші країни передали в дар американським університетам 10 мільярдів доларів

Некомерційна організація «Проект Клеріон», відома своїми сенсаційними документальними фільмами, що викривають екстремістську ідеологію, підготувала доповідь, в якій детально розповіла про мільярди доларів, отриманих американськими коледжами та університетами від іноземних держав, у тому числі від ворожих.

Розслідування було проведено після того, як Міністерство освіти США оголосило в червні, що проаналізує діяльність Джорджтаунського університету і Техаського університету в Коледж-Стейшн у рамках «масштабних зусиль з відстеження грошей, що надходять в американські коледжі».

Використавши дані, зібрані Міністерством освіти США на підставі федерального закону, що вимагає від коледжів повідомляти про контракти і пожертвування на суму 250 тисяч доларів і більше, «Клеріон» опублікувала доповідь, де йдеться про те, що з 2012 року певні вузи отримали з-за кордону понад 10 мільярдів доларів.

Катар, який домігся певних успіхів у боротьбі з тероризмом, але досі розміщує у себе спонсорів і прихильників терористичних організацій, стоїть на чолі цього списку. Він виділив 28 університетам запаморочливу суму в 1,4 мільярда доларів, у тому числі 350 млн 874 тис. 324 долара Джорджтаунському університету та 376 млн 325 тис. 840 доларів Університету Карнегі-Меллон.

Цифри захмарні, але директор «Проекту Клеріон» з інформаційної роботи Райан Мауро розповів, що за даними його розслідування, статистика Міністерства освіти не повністю показує ступінь закордонного впливу.

«Ці цифри важко собі уявити, але можливо, це всього лише верхівка айсберга, – сказав Мауро. – Є ще дві цифри, яких немає у нас: суми, про які вузи не повідомляють у Міністерство освіти, як того вимагає закон, і суми, що надходять з-за кордону через підставні організації… Наприклад, іранський режим використовував так званий Фонд Алаві для направлення грошей в університети. Оскільки ця організація зареєстрована і розташована в США, суми з Ірану в її фінансових звітах не вказуються…».

«У деяких випадках фінансування надходить через пов’язані з державою організації, які мають відношення до підривної діяльності, шпигунства, тероризму та екстремістської ідеології, – йдеться у висновках доповіді «Проекту Клеріон». – Наприклад, пов’язаний з тероризмом Катарський фонд у 2018 році передав у дар Джорджтаунському університету запаморочливу суму в 33 мільйони доларів».

У червні агентство «Ассошіейтед прес» повідомило, що слідчі, які ведуть розслідування в зв’язку з пожертвами Джорджтаунському і Техаському університетам, «не обмежилися Катаром, зайнявшись пошуком інформації по операціях з Китаєм, Росією і Саудівською Аравією, а також з конкретними компаніями з цих країн».

«Слідство віддало розпорядження обом вузам розкрити дані з виділення коштів китайськими технологічними гігантами Huawei і ZTE, які деякі представники органів влади в США вважають загрозою національній безпеці, – повідомило агентство. – Джорджтаунському університету було запропоновано детально розкрити інформацію про ті гроші, які він отримував з будь-яких джерел у Саудівській Аравії і Росії, в тому числі від російської фірми кібербезпеки «Лабораторія Касперського».

Але крім згаданих вузів у США є десятки інших навчальних закладів, що беруть гроші у цих та інших іноземних організацій.

«Проект Клеріон» склав список країн, що виділяють найбільші пожертвування. Після Катару в число 13 найбільш щедрих країн входять: Китай (виділив 680 млн доларів 87 вузам), Саудівська Аравія (649,9 мільйона доларів 63 вузам), ОАЕ (230,9 мільйона доларів 32 вузам), Росія (99 мільйонів доларів 13 вузам), Кувейт (65,7 мільйона доларів 14 вузам), Ірак (44 мільйони доларів чотирьом вузам), Туреччина (37,7 мільйона доларів 15 вузам), Ліван (5,7 мільйона доларів), Пакистан (4,8 мільйона доларів п’яти узам), Венесуела (3 мільйони доларів двом вузам), Сирія (1 мільйон доларів Університету Джонса Хопкінса і 1 мільйон доларів Гарвардському університету). Це пожертвування з 2017 року.

Серед вузів, яким Китай жертвує мільйони, – Каліфорнійський технологічний інститут, Колумбійський університет, Технологічний інститут штату Джорджія, Массачусетський технологічний інститут, Нью-Йоркський і Нью-Джерсійський технологічні інститути, а також Гарвардський, Принстонський та Єльський університети.

Росія також жертвує кошти деяким елітним коледжам у США, в тому числі Каліфорнійському технологічному інституту, Массачусетському технологічному інституту, Стенфордському і Єльському університетам.

«Ключове запитання, яке ми повинні задавати по кожному переказу коштів, полягає в наступному: що ці країни отримують натомість? – говорить Мауро. – Невже ми справді віримо, що вони вносять ці пожертви, дбаючи про добробут американських університетів і коледжів? Звичайно, ні… Кошти у цих держав не безмежні. Вони передають ці пожертви з однієї простої причини – тому що цілком задоволені результатами. Але які ці результати? І як передані пожертви сприяють просуванню їхніх планів і задумів? І чому ми, американський народ, не знаємо, що відбувається?»

Пенні СТАРР,

Breitbart (США)

(Матеріал публікується зі скороченнями)

Leave a comment

Добавить комментарий

Погода

Новости по теме

Военные РФ под угрозой: Путин экономит на боевых запасах

Действующий лидер РФ Владимир Путин ограничивает военных.

НАТО против России: 300 000 солдат направлены на восточный фланг

Альянс НАТО хочет направить солдат ближе к границам РФ.

Польша готовится к строительству военной базы вблизи границ России: что известно

Вблизи Калининградской области Польша собирается построить военную базу