Радуцький: Ще не завершилася третя хвиля коронавірусу, а нам потрібно готуватися до четвертої. І вона може бути більш загрозливою

Третя хвиля коронавірусної хвороби пішла на спад. У країнах ЄС фіксують зменшення кількості хворих і зниження рівня госпіталізації.

Про це у Facebook пише голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, інформує UAINFO.org.

У Польщі на піку третьої хвилі (кінець березня) виявляли до 32 тис. нових хворих, учора — 7000. У Чехії (на початку березня) за добу інфікувалося приблизно 13 тис., за вчора — 830 осіб. В Італії місяць тому за день було до 23 тис. нових хворих, сьогодні — 8800. Країни ЄС почали поступове послаблення карантину.

В Україні, як і в сусідніх країнах, також епідеміологічна ситуація стабілізувалася, спостерігається позитивна динаміка. Хоча в деяких регіонах досі небезпечним залишається рівень зайнятості ліжок у реанімації: у Харківській області — 85%, у Сумській — 78%, у Миколаївській — 77%. 13 регіонів країни залишаються в «червоній» зоні, три — у «жовтій». 

Ще не завершилася третя хвиля коронавірусу, а нам потрібно готуватися до четвертої. Традиційно сезон активного поширення вірусних захворювань починається восени. Учені прогнозують, що четверта хвиля може бути більш загрозливою через поширення нових штамів коронавірусу. В Індії нещодавно виявили «індійський» штам, до складу якого входить дві мутації вірусу. Дослідження цього штаму продовжується, він може виявитися небезпечнішим за «британський» і «південноафриканський».

У перший рік пандемії вчені вважали, що повторне зараження коронавірусом можливо через шість — дев’ять місяців після хвороби. Українські епідеміологи проаналізували 1200 випадків повторного зараження COVID-19. Висновки невтішні: найчастіше люди заражалися через три-чотири місяці, іноді — п’ять місяців, були одиничні випадки зараження через півтора місяця. 

Тому бачимо, що високий рівень антитіл в організмі зберігається недовго. Ті пацієнти, які нещодавно перехворіли на коронавірус, можуть інфікуватися вже восени.

Єдиний вихід попередити четверту хвилю коронавірусу — значно прискорити темпи вакцинації. Ізраїль, США, Великобританія планують провести щеплення всього дорослого населення вже за кілька місяців. Україна може не встигнути вакцинувати громадян до кінця року.

Темпи прищеплювальної кампанії є незадовільними. 4 квітня президент дав завдання уряду розробити новий національний план вакцинації. Очікую на цей документ. Хочу побачити чіткі кроки, якими МОЗ пропонує до кінця року вакцинувати 70% населення країни.  

Михайло РАДУЦЬКИЙ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post «Потік гробів не лякає»: журналіст пояснив, що може зупинити Путіна в Україні
Next post Міжнародний жіночий рух «За сімейні цінності» запропонував провести флеш-моб на підтримку українських дизайнерів