П’ятниця , 10 Січень 2025
Общество

Україна полює на вакцини від Covid-19, які не хоче Європа – Bloomberg

Через сумніви в безпечності країни Західної Європи обмежують використання вакцини від коронавірусу, яку розробила компанія AstraZeneca. Й Україна найактивніше намагається підібрати дози, які ніхто не хоче, пише Bloomberg.

Видання нагадує, що уряд у Києві зіштовхнувся з труднощами в забезпеченні поставок вакцин. Тепер він уже кілька місяців веде переговори з ЄС про потенційні покупки. Але після того, як минулого тижня Данія взагалі заборонила використовувати вакцину AstraZeneca, її дози намагаються перекупити Чехія, Латвія й Литва, інформує Главком.

Останнім часом Східна Європа стала глобальним епіцентром зараження і смертей від Covid-19. Тож регіон у відчаї шукає додаткові дози. Програма вакцинації в Україні – одна з найбільш повільних у Європі, через це люди тут більш схильні прийняти вакцину AstraZeneca, ігноруючи занепокоєння щодо появи кров’яних згустків.

«Ніхто не відмовиться від вакцини. Користь від усіх схвалених вакцин набагато переважає ризики й побічні ефекти», – сказав міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. 

У Bloomberg нагадують, що Україна підписала контракти, які повинні забезпечити їй 32 мільйони доз. Але поки що країна отримала менше мільйона з них. Поставки препарату AstraZeneca затримуються через стрімке зростання випадків зараження в Індії. А саме індійський виробник виконує замовлення України. Тож поки Київ вакцинував 433 тисячі своїх громадян із 42 мільйонів.

Тим часом, потреба в щепленнях стає лише гострішою. Щоденна кількість випадків зараження цього місяця перевалила позначку у 20 тисяч на день, встановивши новий антирекорд. За словами Степанова, жодна з країн ЄС поки не погодилася продати небажані дози.

«Кожна країна дбає виключно про своїх громадян», – сказав Степанов. 

Однак дефіцит щеплень – це не єдина проблема. У березні опитування показало, що майже половина українців хоче вакцинуватися. Однак, дві третини респондентів при цьому сказали, що відмовилися б від вакцини AstraZeneca через побічні ефекти, які з’явилися у 0,25 % щеплених українців. Більш ніж дві п’ятих опитаних не знали, як зареєструватися на вакцинацію.

Степанов сказав, що нестача вакцин, а не вагання щодо вакцинації, – це головна причина повільного темпу кампанії. Україна веде переговори про постачання ще 16 мільйонів доз вакцин від коронавірусу на поточний рік. Всі вони будуть використані ще до кінця 2021 року.  

“Вечірні Вісті”

Leave a comment

Залишити відповідь

Свежие новости

Погода

Related Articles

Прогноз погоди на вихідні 28–29 вересня: десь — ще літо, десь — вже осінь

За даними Sinoptik.ua, погода на вихідних у багатьох областях України все ще...

Агентство недвижимости “Этажи”: мнения клиентов о компании

"Этажи" — это одно из ведущих агентств недвижимости в Челябинске, предлагающее широкий...

Регистрация Bet match и вход на площадку: как начать ее использовать

Бет Матч – привлекательная платформа, где каждый может испытать удачу, проявить стратегическое...

Сколько украинцев обновили данные в ТЦК?

Свои данные военнообязанных, призывников и резервистов обновили 2 млн 430 тысяч жителей...