Вакцинація не є порушенням релігійних норм – архієпископ Євстратій Зоря

Вакцинація, як процедура, не є порушенням релігійних норм і правил.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив речник Православної церкви України владика Євстратій Зоря.

«Вакцинація, як процедура, не є порушенням релігійних норм і правил. Але, ми ж розуміємо, що не може церква, вона не має просто таких інструментів, компетенції і, відповідно, повноважень давати оцінку якості процедури вакцинації, конкретної вакцини чи конкретного випадку. Це є компетенція органів охорони здоров’я, держави і т.д., і тому, розрізняючи ці компетенції, ми можемо діяти спільно, ефективно і допомагати одне одному в розв’язанні проблем», — зауважив ієрарх ПЦУ.

Він також сказав, що ця ситуація стосується і носіння захисних масок. 

«Церква від початку сказала, що потрібно дотримуватися тих рекомендацій, які органи охорони здоров’я надають для збереження нашого здоров’я. Якщо вони рекомендують носити маски, то ми повинні їх носити. Але це не означає, що маска чи дезінфекція є панацеєю, і вони самі по собі можуть врятувати нас від пандемії, і виключно на них чи на вакцинацію треба покладати свою надію», — зазначив владика Євстратій.

На думку єпископа, це не так, «тому що і маски носили, і вакцинація почалася, а проблема залишається складною, хоча знову ж таки ми не можемо сказати, наскільки вона була б гіршою і складнішою, якби і таких заходів безпеки не було вжито. Ми бачили рік тому, коли деякі церкви відверто ігнорували цю небезпеку, коли вже закликала і держава, й інші конфесії дотримуватися відповідних правил — а вони їх ігнорували».

Вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого 2021 року. Вона відбуватиметься в п’ять етапів. На першому етапі щеплюватимуть медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті. Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

На сьогодні Україна отримала 500 тис. доз вакцини Covishield виробництва індійського Інституту сироватки крові. Ця вакцина схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія. В Україні вакцину зареєстрували 22 лютого 2021 року. 

Крім того, в Україну прибули 215 тис. доз вакцини CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Вакцина Sinovac (CoronaVac) спершу повинна пройти лабораторний контроль Міністерства охорони здоров’я. Вона також перебуває на останніх стадіях погодження Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування. В Україні вакцину зареєстрували 9 березня 2021 року. 

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Портников: Україна в небезпеці. Не можна кричати «вовки» і відлітати до Катару
Next post В прямом эфире телеканала Ахметова проезжавший мимо велосипедист назвал олигарха «петухом». ВИДЕО