Юлія Мендель: Існує «українська» російська мова

Прессекретарка президента Володимира Зеленського Юлія Мендель заявила, що в Україні існує так звана українська російська мова, яка є також частиною культурного розмаїття нашої країни.

За її словами, російська мова не є монополією, «власністю» винятково Росії. Такою думкою вона поділилася в коментарі телеканалу «Дом», інформує UAINFO.org

«Росія не є монополістом на російську мову. І нам час давно самим демонополізувати російську. І голосно заявити, що в Україні є українська російська мова… Українська ж, як і ідентичність, — це куди більше явище, ніж винятково протистояння Росії. І в цьому наше поки ще неусвідомлене багатство. А російська, точніше, українська російська, — це частина культурного розмаїття нашої країни», — зазначила Мендель.

Вона висловила переконання, що питання мови окремі політики «відверто використовують для організації своїх спекуляцій і конфліктів», особливо в період виборів.

«Спекуляції на тему мови є лицемірним способом утримувати політичних прихильників… Від ухваленого в розпал передвиборчих перегонів 2019 року закону про мову вся країна так і не заговорила українською. Зате політичні улюбленці регіонів, в яких переважно звучить російська мова, по всіх кутках почали розповідати про насильницьке насадження державної української мови», — сказала речниця президента.

Вона підкреслила, що, безумовно, українська мова повинна бути захищена, але водночас повинні бути захищені й громадяни — «і не важливо, яку мову вони використовують у побуті, адже найбільша цінність — людина».

Мендель вважає, що деякі українці у своїй боротьбі за мову нібито породжують у суспільстві дух ненависті.

«Але не можна ненавистю боротися за праве діло, насадженням змусити полюбити мову, а узаконеними штучними формами з минулого розподіляти патріотів на кращих і гірших. Україні давно час піднятися над проблемою мови й перейти з площини «найкращий патріот — україномовний» до діалогу про те, як суспільству об’єднатися і прийняти одне одного», — додала Мендель.

Обозреватель

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Ми поруч: започатковано акцію підтримки самотніх людей та тих, хто потребує уваги та допомоги
Next post У Путіна заявили про повний розрив відносин Росії і України. Кажуть, що шкодують