Субота , 23 Листопад 2024
Общество

Нові симптоми, повторне зараження, у зоні ризику усі від 30 років: українські лікарі розповіли про мутації COVID-19

Попри стрімке заповнення лікарень і закриті на карантин цілі області, антивакцинаторські настрої в Україні досить високі.

За кількістю хворих на COVID-19 Україна стрімко наближається до цифр, які лякали восени 2020-го. Для порівняння: 28 листопада був пік осінньої хвилі коронавірусу. Тоді за день зафіксували понад 16 тисяч нових недужих. І от цього тижня на кривій, що зростає, знову бачимо майже 16 тисяч. Водночас, COVID-19 постійно мутує і знову підготував неприємні сюрпризи. Лікарі кажуть, що вірус помолодшав. Нині дуже багато хворих віком приблизно 30 років. А ще – впіймати його стало складніше, бо змінилися симптоми.

Про це йдеться 21 березня в сюжеті ТСН, інформує UAINFO.org

Нові виклики COVID-19

Минув рік, як українці живуть у новому, карантинному світі. Однак сказати, що коронавірус припинив дивувати і змушувати знову і знову натискати кнопку тривоги, не можуть в жодній частині планети. Наприклад, COVID-19 практично знищив інші сезонні епідемії.

“В мікробіологічному світі теж є конкуренція. І зараз коронавірус домінує. Грипу ми майже не зустрічаємо”, – каже лікарка-пульмонологиня Світлана Гук.

Тим часом Україну накриває третя хвиля коронавірусу. Київ, а ще 5 областей – Івано-Франківська, Житомирська, Одеська, Чернівецька та Закарпатська невтішно забарвлюються у “червоний” колір.

Нині інфікованих хоч і менше, ніж у пік восени, але ті, хто заразився, потрапляють на лікарняне ліжко у три рази частіше і хворіють важче. Відтак, головна загроза – межа можливостей медичної системи України, явно проглядає в очах шалено втомлених лікарів.

“На кожного медика навантаження збільшилося в декілька разів. Це не в 2 рази, це в 10. Ми тут просто як на війні. Ми вже на грані, а розвивається кожен день все гірша і гірша ситуація і ми не знаємо, що буде дальше”, – розповіла керівниця центру терапії лікарні швидкої допомоги Марта Сайко.

Повторне зараження. Міф чи реальність?

Ще один підступ віруса – він не визнає ваш імунітет і з легкістю атакує вдруге. А отже, якщо ви перехворіли один раз, цілком можливо, що це буде вдруге. Вірус змінюється, мутує. Лікар з Чернівців Віктор Волощук, області, яка першою познайомилася з коронавірусом, теж перехворів два рази. Перший – у легкій формі. Вдруге – коронавірус буквально звалив лікаря з ніг двобічною пневмонією.

“Вірус мутує. Він стає гірший, агресивніший, набагато агресивніший”, – каже він.

“Ніхто не знає, що буде відбуватися з мутаціями, а вони з’являються і з’являються. Британський, каліфорнійський, південно-африканський, бразильський, нігерійський. Уже зараз п’ять я знаю щонайменше”, – розповів лікар, викладач школи охорони здоров’я Володимир Курпіта.

Нюх і смак більше не показник?

Змінився не лише характер вірусу, а і його симптоми.

“Починається біль у горлі. Я не спостерігала цього на початку. Знову таки, не кожен. І більше пацієнтів з активною нежиттю. Знову таки, це те, чого на початку, десь там серпень, вересень, ми казали, якщо в людини активний нежить, то це не ковід.  Зараз таких пацієнтів більше. Видається, що це якийсь просто застудний, а це по ПЛР і по аналізу крові ми бачимо все ж таки, це він”, – зазначає Світлана Гук.

Молодість більше не рятує?

Нині медики зазначають, що пацієнти, хворі на коронавірус, помолодшали. Тепер у зоні ризику усі від 30 років. А сам вірус почав діяти швидше.

“Якщо раніше я рекомендувала своїм амбулаторним пацієнтам десь на 5-6 день здавати аналізи, тепер вже на день 3-4 я бачу яскраві зміни, які потребують втручань. Події розвиваються швидше, ніж в попередній раз”, – каже Світлана Гук.

Утім, повторних захворювань, на щастя, у порівнянні – небагато. У Центрі громадського здоров’я кажуть, 1 360 випадків. Отже, вдруге попадаються не всі. Але останні дослідження доводять – з часом кількість антитіл знижується і люди знову стають вразливими до вірусу.

“83%, які перенесли ковід, мали нейтралізуючі антитіла за 4-6 місяців”, – зазначила імунологиня Алла Волоха.

Попри стрімке заповнення лікарень і закриті на карантин цілі області, антивакцинаторські настрої в Україні досить високі. Утім, здається, цей переляк мало відрізняється від Європи, яку теж колотить не на жарт.

COVID-19 VS вірус страху

Чого лише варто повідомлення, що 14 країн ЄС призупиняють використання вакцини AstraZeneca. Її запідозрили у провокуванні тромбозу. І хоч науковці наводили статистику, що цим препаратом укололи близько 17 мільйонів осіб в усьому світі, а от тромби виявили лише у 40 вакцинованих, а ВООЗ наголосила, що користь від вакцини переважає всі ризики, чиновники таки видали заборонні постанови.

“Ці випадки не масові і їх ще треба повязати з вакцинацією. Це ледь не завжди повязано. І у зв’язку з тим, що відновлюють користування, зв’язку не знайшли”, – каже Світлана Гук.

Тепер в ЄС массово намагаються поновити довіру до AstraZeneca. З 14 країн відновили щеплення уже в 11.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Прогноз погоди на вихідні 28–29 вересня: десь — ще літо, десь — вже осінь

За даними Sinoptik.ua, погода на вихідних у багатьох областях України все ще...

Агентство недвижимости “Этажи”: мнения клиентов о компании

"Этажи" — это одно из ведущих агентств недвижимости в Челябинске, предлагающее широкий...

Регистрация Bet match и вход на площадку: как начать ее использовать

Бет Матч – привлекательная платформа, где каждый может испытать удачу, проявить стратегическое...

Сколько украинцев обновили данные в ТЦК?

Свои данные военнообязанных, призывников и резервистов обновили 2 млн 430 тысяч жителей...