Якби протидія коронавірусу була комп’ютерною грою, за яку країну ви би грали? Я би, наприклад, обрав Південну Корею
От, наприклад, зараз у Кореї почався новий спалах коронавірусу. Спалах – це 686 нових випадків за добу. Це у країні з населенням 51 мільйон людей.
Який хід ви би зробили в нашій грі?
Варіант 1. Провести селекторну нараду із провінціями й дати окреме доручення посилити суворий контроль за дотриманням протиепідемічних заходів.
Варіант 2. Запровадити карантин обідньої перерви (захворюваність все-таки не така велика, щоб робити карантин вихідного дня).
Читайте також: Карго-культ замість стратегії: заривати гроші в асфальт навчилися, а готувати країну до пандемії – ні
Варіант 3. Зробити заяву, що в країні вільні 90% ліжок, а летальність найнижча в усій Азії.
Але міністр охорони здоров’я Пак Нин Гу робить іншу заяву: якщо нічого не зробити зараз, то є великий ризик поширення вірусу.
Діють так.
Перше. Екстрено посилюють систему тестування. Замість ПЛР-тестів переходять на антиген-тести. Два дні чекати на результат – це довго. Щоб тестування було максимально широке, на допомогу залучають армію.
Читайте також: Боротьба з COVID-19 по-українськи: чому ми набагато ближчі до Мексики й Росії, ніж до Канади та Кореї
Друге. Запроваджують обмеження. Масові заходи понад 50 осіб, спортзали, караоке-бари – закриті. Новорічні святкування – заборонені. Середня школа й університети ідуть на дистанційне навчання. Вводять комендантську годину із 21.00 у столиці.
Хто забув, нагадую: 686 нових випадків на добу.
Пандемія в Кореї почалася на місяць раніше, ніж в Україні. Економіка ніколи не “провалилася”. За весь час від ковіду померло 587 людини. В Україні – уже 15 247 людей. Це у 26 разів більше.
Якось так. Піду почитаю, скільки там у нас нових ліжок виділили і які ми винайшли ноу-хау.
Leave a comment