ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Февраль 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
     

Боротьба з COVID-19 по-українськи. Чому ми набагато ближчі до Мексики й Росії, ніж до Канади та Кореї

  26   0 10.12.2020, 17:59 | Новости, Общество
Боротьба з COVID-19 по-українськи. Чому ми набагато ближчі до Мексики й Росії, ніж до Канади та Кореї

Є такі країни другого світу, які намагаються мати вигляд країн першого світу в очах країн третього світу

Оце ми в нашій боротьбі з коронавірусом.

Наша поведінка (слово "стратегія" в речення якось не лізе) набагато ближча до того, що роблять "братські" Філіпіни, Мексика, Іран, Індія, Туреччина, Бразилія та, мої дорогі націонал-епідемічні друзі, Росія, ніж до того, що робить, наприклад, Канада, Німеччина, Португалія, Корея або Гонконг.

У цих країн, що надовго застрягли між третім і першим світами, є одна важлива риса. Це - непрості, сповнені драматизму стосунки з наукою та фактами.

У першого світу із цим простіше - вони власне якісну науку продукують і використовують на практиці. У третього світу теж просто - там узагалі нічого немає, крім науки із країн першого світу.

Інша річ - коло багатих ресурсами, кволих волею, але вічно багатонадійних своєю імітацією реформ країн. З одного боку, продукувати свою якісну науку в них не виходить (а ту, яку виходить, вони не вважають за науку - про це пізніше). Але, з іншого боку, їм якось ніяково слухати чужий розум - зрештою, ти ж не якийсь там третій світ.

Читайте також: Карго-культ замість стратегії: заривати гроші в асфальт навчилися, а готувати країну до пандемії - ні

У результаті виходить, що наука в цих країнах - і своя, і та, що з першого світу - не для того, щоби боротися з пандемією. Із пандемією бореться інтуїція. А в науки є інші завдання. Їх три.

Перше - науково обґрунтувати те, що каже інтуїція. Назвемо це - наукова інтуїція. Коли ти щось інтуїтивно спробував, вийшла якась фігня - і треба, щоб наука обґрунтувала, що насправді все так і було задумано.

Ось, наприклад, в одній із країн увели карантин вихідного дня. Він "дав певні результати", бо тепер країна має на 6 тисяч випадків менше, ніж прогнозували. Прогнозували, правда, уже після карантину вихідного дня, бо до того ніхто ні про яке прогнозування нічого не знав.

Друге завдання науки - постачання різних вундерваффе. Бо нащо потрібна наука, як не для пошуку однієї пігулки, якої буде достатньо, щоби перемогти пандемію. В одній із країн спершу сподівалися на пігулку гідроксихлорохіну й навіть вносили її у протоколи. Потім перший світ сказав, що вона не працює, і було дуже шкода. Тоді вся надія була на ремдесивір. Його вже й закупили. Але перший світ знов узяв його й забракував! Хоч свиням тепер виливай.

Потім була унікально-оригінальна вакцина. Гарно гайпонули й навіть створили враження всій Центральній Азії, що те, що сиплеться із совєцької наукової школи - це не пісок, а порох. На Захід, правда, ефекту не справили. Захват у світової науки від "оригінальної вакцини" був приблизно такий же, як в італійця, якого ви привезли у Вилкове та сказали, що це "українська Венеція".

Читайте також: Карантин вихідного дня - як маска на підборідді: жодної користі, лише шкода

Зате таку науку слухати цікаво. А от коли нудять про "боротьбу в довгу", розгортання системи тестування й відстеження контактів, динамічні індикатори або локдаун на випередження - це якась не наука, а контрреволюція проти вітчизняного виробника.

Третя роль науки - постачати всілякі кльові цифри, з яких завжди можна вибрати такі, де ми всіх перемагаємо. Ось ви знали, наприклад, що одна із країн - 29-та в Європі за смертністю від COVID на мільйон населення? То знайте.

І то нічого, що на першому місці за цим показником - Сан-Марино (це теж така країна в Європі, коли що), на другому - Словенія, на третьому - Болгарія. Кажете, не чули, що там узагалі є пандемія? Але головне, що там маленьке населення, і на нього дуже зручно ділити всякі показники.

А от казати, що країна за загальним показником смертності - восьма, а вище - лише більші за неї країни Європи, і що реально в цій країні горить так само, як в усіх великих європейських країнах - це вже сумнівний факт. Озвучувати його - це вже критика. А критика в завдання науки не входить.

Хороша вітчизняна наука повинна мімікрувати під перший світ, а не по-справжньому говорити, як він. Бо так ви ставите свою країну в незручне становище в очах третього світу. Якось недобре.

Павло КОВТОНЮК

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Февраль 2021 (573)
Январь 2021 (784)
Декабрь 2020 (743)
Ноябрь 2020 (750)
Октябрь 2020 (766)
Сентябрь 2020 (712)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области