Коли піднімають тему мови, мене завжди хочуть надурити
Хочуть створити для мене, як для громадянина, якусь проблему. А ще хочуть, щоб вирішення цієї уявної проблеми я пов’язував із цією людиною.
Тобто мене, вже як виборця, намагаються використати, щоб через мене дістатися до грошей платників податків. Навіщо? Аюи покращити моє життя, звісно.
Країна закрила мовне питання в 1996 році з ухваленням Конституції. Державна мова України – українська. Всіма іншими можна вільно послуговуватимя в побуті. І ці принципи й тези тотально підтримує суспільство.
Читайте також: Той, хто агітує за російськомовну Україну, насправді агітує за Росію від Ужгорода до Владивостока – Портников
Опитування Центру Разумкова:
– Українська мова є важливим атрибутом незалежності України (так вважає 81%). Захід – 95%, центр – 86%, південь – 71%, схід – 64%. Більшість. Ще раз: навіть на сході 64% вважають українську важливим атрибутом незалежності.
– Всі керівники держави та службовці мають говорити українською (так вважає 80%). Захід – 96%, центр – 86%, південь – 71%, схід – 64%. Більшість. Ще раз: навіть на сході 64% вважають, що керівники держави та службовці мають говорити українською.
Читайте також: Владу застерегли від наступу на мову й культурно-інформаційний простір: “українці боронитимуть це за всяку ціну”
– Українська – державна, російська – можна в побуті (так вважає 69%). Захід – 92%. Центр – 77%. Південь – 51%. Схід – 42%. Більшість. Навіть на сході більшість підтримує такий принцип.
– Тільки 12% українців хочуть надати російській статус державної. І тільки 15% допускають, що російська могла б отримати статус офіційної в окремих областях.
Тож мовний консенсус в Україні відбувся. Всім зручно. Всі задоволені (гаразд, 12% довбануті наглухо, але це нормально). Всім дякую за увагу. Нумо піднімати економіку.
Leave a comment