Група американських дослідників виявила, що краплі під час мовлення, які генеруються безсимптомними носіями COVID- 19, все частіше вважаються імовірним способом передачі захворювання. Про це пише Science Times.
Дослідження провела група з Університету Пенсільванії з Національним інститутом охорони здоров’я США, використовуючи високочутливі спостереження лазерного розсіювання світла, щоб візуалізувати краплі, утворені в ході повторюваних фраз учасників. Так, для експерименту один з учених повторював впродовж 25 секунд у коробку висотою 60 сантиметрів фразу “Stay healthy”, що з англійської перекладається як “Будьте здорові”. Вони виявили, що у закритому середовищі тисячі крапель, що виникають під час гучного мовлення, можуть залишатися в повітрі від 8 хвилин до 14 хвилин. Ці спостереження підтверджують, що вірус може ширитися повітрям в обмеженому просторі. На ймовірність передачі коронавірусу впливає і розмір самих крапель.
Центри з контролю і профілактики захворювань відзначили, що ці краплі можуть потрапити в рот або ніс людей, які знаходяться поблизу, або вони також можуть потрапити в легені. Це означає, що поширення більш імовірне, коли людина перебуває в межах 180 см від іншої особи.
Leave a comment