Краплі слини з covid-19 можуть «висіти» у повітрі впродовж 14 хвилин у закритому просторі

Група американських дослідників виявила, що краплі під час мовлення, які генеруються безсимптомними носіями COVID- 19, все частіше вважаються імовірним способом передачі захворювання. Про це пише Science Times.

Дослідження провела група з Університету Пенсільванії з Національним інститутом охорони здоров’я США, використовуючи високочутливі спостереження лазерного розсіювання світла, щоб візуалізувати краплі, утворені в ході повторюваних фраз учасників. Так, для експерименту один з учених повторював впродовж 25 секунд у коробку висотою 60 сантиметрів фразу «Stay healthy», що з англійської перекладається як «Будьте здорові». Вони виявили, що у закритому середовищі тисячі крапель, що виникають під час гучного мовлення, можуть залишатися в повітрі від 8 хвилин до 14 хвилин. Ці спостереження підтверджують, що вірус може ширитися повітрям в обмеженому просторі. На ймовірність передачі коронавірусу впливає і розмір самих крапель. 

Центри з контролю і профілактики захворювань відзначили, що ці краплі можуть потрапити в рот або ніс людей, які знаходяться поблизу, або вони також можуть потрапити в легені. Це означає, що поширення більш імовірне, коли людина перебуває в межах 180 см від іншої особи. 

tsn.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post В Италии с 3 июня разрешат свободное передвижение по стране
Next post Зеленський підписав указ про скасування санкцій проти осіб, які причетні до «виборів» в ОРДЛО