Доній: Приклад Швеції якраз демонструє те, що карантинних заходів слід дотримуватися

«Щодо Швеції як прикладу відсутності карантину. Противники карантину часто посилаються на Швецію. От мовляв, у “Швеції нема карантину, і нічого», – про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише політолог Олесь Доній .

«У противників карантину є багато слушних аргументів щодо економіки. Бо карантин вже вдарив по всіх нас економічно(коли кажу про “всіх нас”, то це,звісно, окрім фармакологічних кампаній, мереж аптек, служб доставки-у них якраз прибутки). Карантин добиває дрібний бізнес, який є одним з ключових донорів бюджету і моторів економіки.
Тим не менш карантин здатний рятувати життя.
Отже , про Швецію. Ті,хто кажуть що в Швеції “нема карантину” не праві. Там є карантин. Наприклад заборонені заходи понад 50 чол., а це суттєве обмеження, наприклад, як Ви розумієте, це означає заборону всіх великих концертів тощо.
Тим не менш, це і справді суттєво менше, аніж в сусідніх країнах, де, прикладом,заборонені заходи понад 10 чол. Карантин у Швеції набагато слабший , аніж у сусідів.
Так от, до чого це призвело?
Ті, хто кажуть,що “смертність всюди однакова, просто не всюди виявлені уражені” просто необізнані. Смертність не однакова, і вона суттєва різниться. Як правило статисти рахують лише кількість смертей і кількість уражених. Та населення країн суттєво різниться.Тому є ще один показник-“смертність на 1 млн. населення”. Це об’єктивніший показник щодо ураження тієї чи іншої країни.

Отже, щодо Швеції та її сусідів. Швеція має сухопутні кордони з двома країнами та морські -з 7 країнами. Смертність від коронавірусу у Швеції на сьогодні становить 30 чол. на 1 млн. населення.
Дві сухопутні сусідки:
у Норвегії – 9 чол. на 1 млн.,
у Фінляндії – 3 чол. на 1 млн.
– тобто, одна понад в три рази менше, друга, в-10 разів менша смертність.
По морських кордонах:
Данія-21 чол. на 1 млн.,
Німеччина-13 чол. на 1 млн.,
Естонія – 8 чол. на 1 млн.,
Росія-4 чол. на 1 млн.,
Литва-3 чол. на 1 млн.,
Польща-2 чол. на 1 млн.,
Латвія-0 чол. на 1 млн.

Тож, як бачите, смертність навіть дуже не однакова, відрізняється в рази. До речі, в Україні смертність поки що складає 0,5 чол. на 1 млн. Тобто, якби у нас на сьогодні був шведський рівень смертності, то у нас би були вже зафіксовані не 22 смерті, а 1 320 смертей від коронавірусу. Є різниця? Тож приклад Швеції швидше негативний , аніж позитивний щодо поширення хвороби. І приклад Швеції якраз є заключається в тому, що карантинних заходів слід дотримуватися», – завершує політолог.

«Вечірні Вісті»

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Меркель вийшла на роботу після карантину
Next post СКАЙ у тебе вдома: гурт виступить онлайн