Біологи зуміли омолодити тканини людини на 3-7 років

Стовбурові клітини практично безсмертні. Поміщені в живильне середовище, вони здатні ділитися нескінченну кількість разів, тоді як будь-які інші клітини людини вмирають після 40-50 циклів поділу. Причини подібного явища поки неясні. Після численних спроб продовжити життя організму за рахунок стовбурових клітин вченим вдалося омолодити добровольців на 3-7 років.

Реальною можливістю омолодити організм людини може бути “включення” генів, що відповідають за роботу стовбурових клітин. Перші експерименти пройшли на мишах в 2016 році. Тоді вдалося продовжити гризунам життя на 20%. В ході дослідження молекулярні біологи зі Стенфорда з’ясували, що після програмування клітини здатні омолодитися в разі, якщо білки і різні сигнальні молекули, що відповідають за їх трансформацію в стовбурові, діяли на них відносно недовго.

“Коли ми створюємо “перепрограмовані” стовбурові клітини, ця процедура одночасно омолоджує їх попередників і дозволяє їм перетворюватися в будь-які тканини тіла. Ми задумалися, чи можна подібним чином “перемотати” час назад, не порушуючи функцій клітин. Виявилося, що це можна зробити для самих різних типів тканин тіла людини», – розповіли дослідники.

Стовбурові клітини

Для експерименту були обрані три літніх добровольця, а також взяті зразки м’язів мишей. Спеціально для них була розроблена формула, що дозволила дорослим клітинам виробляти шість білків, що запускають процес формування стовбурових клітин: OCT4, SOX2, KLF4, c-MYC, LIN28 і NANOG. За словами дослідників, для повного перепрограмування клітини потрібно дуже багато часу, проте вони обмежилися кількома годинами. Трансформації зазнали сполучні тканини і шкіра літніх людей, а також м’язи тварин.

bizua.org

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Звезды “Заражения” Мэтт Деймон, Кейт Уинслет и Лоуренс Фишборн снялись в обучающих видео о коронавирусе
Next post В Польше ужесточили карантин