За останні п’ять років температура повітря в Арктиці піднялася, а в самому регіоні стає тепліше швидше, ніж на решті частини планети. Про це повідомляє УНН з посиланням на Daily Mail.
“Експерти попереджають, що весь світ рухається до кліматичної кризи, але тихоокеанський край Північного Льодовитого океану вже відчуває його наслідки на собі”, – пишуть у виданні.
Так, у своєму новому дослідженні вчений Генрі Хантінгтон вказує на “раптові і кардинальні зміни” у цьому регіоні, які відбувалися з 2017 по 2019 рік.
Дослідники проаналізували дані про температуру води, рівні морського льоду і характер дикої природи на шельфах Берингового і Чукотського морів, розташованих між Аляскою і Росією.
“Команда прийшла до висновку, що Арктика нагрівається швидше, ніж увесь інший світ, що призводить до танення морського льоду і снігу”, – повідомляють у виданні.
Зміни навколишнього середовища на цих територіях також впливають на розмноження тюленів і багатьох інших видів.
Одним з ключових висновків стало те, що придонні води, які зазвичай залишалися близькими до замерзання цілий рік, значно прогрілися з 2014 по 2018 рік.
Також морський лід, який зазвичай утворювався вже восени, або був відсутній, або був нижче середнього рівня вже в січні, а іноді і в лютому.
Команда виявила, що весняна відлига наступає також раніше, ніж зазвичай, в останні кілька років, що також вплинуло на дику природу. Численна кількість мертвих тюленів була зафіксована на березі Берингового і Чукотського морів. Також зменшилася кількість морських птахів в період з 2017 по 2019 рік, багато з них загинули.
Вчений вважає, що подібного до того, що відбувається у цьому регіоні на шельфах, можна очікувати і в інших частинах світового океану в найближчі роки або десятиліття.
Нагадаємо, що за підрахунками вчених, до 2050 року в Арктиці взагалі не буде льодовикового покриву, а полярні ведмеді можуть втратити свій дім.
Leave a comment