116 наших громадян незаконно утримуються на території РФ й окупованого Криму, – Денісова

Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова повідомляє, що взяла участь у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей, Автономної Республіки Крим та містаСевастополя.

Про це вона пише у Facebook, інформує UATV.

“Вважаю проведення подібних виїзних засідань саме на адміністративній межі з тимчасово окупованим Кримом важливим та потрібним, особливо враховуючи те, що 20 лютого буде 6 років, як РФ його підступно окупувала”, – пише Денісова.

За її словами, станом на 1 січня 2014 року в Криму перебувало 4323 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування, і ще 670 – у Севастополі. 

“Їх немає кому доправити на підконтрольну уряду України територію, тобто вони не можуть реалізувати право на українське громадянство та автоматично робляться громадянами Росії”, – зазначила Денісова.

Окремо вона згадала про порушені права громадян призовного віку.

“В червні 2019 року відбувся 9 призов долав ЗСУ РФ, під час якого було призвано щонайменше 3300 чоловіків. З урахуванням цієї цифри загальна кількість кримських призовників із 2015 року становить щонайменше 18 тис. чоловіків”, – йдеться в повідомленні.

Також, за словами Денісової, наразі вже 116 наших громадян незаконно утримуються на території РФ і окупованого Криму.

“Ми про кожного знаємо. Ми постійно спілкуємось з адвокатами, рідними політв’язнів та правозахисними організаціями. Цей список також є у президента України, і він особисто піклується та розв’язує питання щодо їхнього повернення на Батьківщину”, – додала Денісова.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Камбоджа прийме круїзний лайнер, який не пускали інші країни через побоювання щодо коронавірусу
Next post В Україну йде різке потепління