Аграрії протестуют під Радою проти відкриття ринку землі

Не голосувати за «олігаргічні» законопроєкти №2178 та №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» закликали депутатів учасники акації протесту «Ні розпродажу України» сьогодні під парламентом. 

Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської Аграрної Ради. 

Під стінами Верховної Ради аграрії, селяни, активісти зібрались з плакатами «Ні розпродажу української землі» «Президенте, не допустіть продажу землі олігархам», «Землю людям, а не олігархам!», «2178-10 знищить агросектор України». Вздовж площі Конституції вишикувались трактори з аналогічними гаслами. Зі сцени біля вільного мікрофону витупають представники профільних організацій, аграрії, активісти, представники різних політичних сил, народні депутати.

«Вчора ми всі чули, що до народу України звернувся президент, зауважуючи, що українська земля повинна належати українцям і тільки фізичні особи українці мають право купувати землю. Або юридичні особи, власниками яких є виключно громадяни України. Також президент зазначив, що можливість купівлі української землі буде вирішена через референдум. Ми щиро вітаємо такий крок! Але з іншого боку ми маємо сьогодні в парламенті два законопроєкти. Один урядовий, інший — комітетський. І обидва вони мають одну страшну норму, яка є загрозою для національної безпеки України. Це норма про концентрацію землі в одних руках — до 210 тис. га землі. Такої норми немає в жодній країні світу, — зазначив голова ВАР Андрій Дикун.  

Учасники акції наголошують, що дана норма вигідна лише агрохолдингам та веде до олігархізації аграрного сектору економіки. Тому вимагають відкликати законопроєкти, якими в Україні відкривається ринок землі, розробити новий  законопроєкт та узгодити його із суспільством. 

Нагадаємо, вчора, відбулась масштабна акція протесту у 13 регіонах України, під час якої аграрії вийшли на 17 автомагістралей. 

Вечірні Вісті

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Вадим Івченко: «Батьківщина» захистить аграріїв і не допустить розпродажу українських земель
Next post «Батьківщина» наполягає на вдосконаленні вищої освіти в Україні