Вівторок , 8 Липень 2025
Ілюстративне фото
Світ

Швеція виділила 590 млн гривень на кіберзахист України

Швеція надала 590 млн гривень для кібербезпеки України в межах міжнародної ініціативи.

Україна отримає масштабну фінансову підтримку від Швеції на зміцнення кібербезпеки. Мова йде про транш розміром 590 мільйонів гривень, який буде спрямовано на модернізацію цифрової інфраструктури та протидію хакерським загрозам, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Facebook міністерства цифрової трансформації України.

Пакет допомоги реалізують через міжнародну платформу

Допомога надходить від Шведського агентства з міжнародного розвитку Sida в межах Талліннського механізму. Цей інструмент координує співпрацю одинадцяти країн для підтримки кіберстійкості держав-партнерів.

Кошти використають для оновлення IT-інфраструктури, підвищення захисту цифрових продуктів та організації навчання працівників у державному секторі. Проєкт втілює естонський урядовий фонд Estonian Centre for International Development, що спеціалізується на міжнародних програмах підтримки.

Хакерські атаки не вщухають

За даними Міністерства цифрової трансформації, лише у 2024 році було зафіксовано понад 2000 атак на державні установи та публічний сектор. Це демонструє реальні масштаби загроз, з якими стикається країна у кіберпросторі.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров неодноразово підкреслював важливість своєчасної реакції на атаки. З його слів, у співробітників Мінцифри вже встановлено програмне забезпечення з елементами штучного інтелекту, яке аналізує підозрілу активність на пристроях.

Впровадження ШІ та нових методів захисту

Інновації у сфері кібербезпеки стають ключовим елементом оборони України. ШІ-рішення, які застосовує Мінцифра, дають змогу оперативно реагувати на порушення. Також відомство уклало домовленості з донором, який фінансуватиме тендери на кіберзахист не лише для державних, а й для приватних структур.

Це дозволить створити єдиний захисний периметр, у якому й приватні компанії матимуть інструменти для протидії загрозам, що надходять ззовні.

Ситуація з підтримкою від США

На тлі нової допомоги від Швеції варто зазначити, що, за інформацією ЗМІ, США зменшили обсяги своєї підтримки України у сфері кібербезпеки. Американська допомога раніше відігравала важливу роль у протидії російським хакерам та відновленні після атак на держоргани, енергетичні компанії та телекомунікаційні мережі.

Зменшення активності США на цьому напрямку робить підтримку з боку європейських країн ще більш важливою. У цьому контексті рішення Швеції можна вважати стратегічно значущим кроком.

Раніше ми писали про те, що Швеція зробила підтримку України головним зовнішньополітичним пріоритетом.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Європа веде переговори зі США щодо посилення тиску на Путіна, – глава МЗС Німеччини

Європа веде переговори зі США щодо посилення санкцій і тиску на Путіна...

Китай готовий координувати мирні переговори щодо України з Францією

Китай готовий координувати мирні переговори з Францією щодо України та відігравати конструктивну...

Чоловік помер від рідкісного вірусу в Австралії після укусу кажана

Чоловік в Австралії помер від рідкісного ліссавірусу після укусу кажана. Вірус схожий...

Данія вимагає позбавити Угорщину права голосу в ЄС через блокування України

Данія закликає ЄС застосувати санкції проти Угорщини через блокування вступу України та...