Середа , 25 Червень 2025
Стів Віткофф
Світ

Переговори між США і Іраном: Білий дім про позитивний прогрес і нові зустрічі

Білий дім охарактеризував нещодавні переговори між США та Іраном як важливий крок у правильному напрямку, підтвердивши плани на наступну зустріч, яка відбудеться вже наступного тижня.

Білий дім охарактеризував нещодавні переговори між США та Іраном як важливий крок у правильному напрямку, підтвердивши плани на наступну зустріч, яка відбудеться вже наступного тижня, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на СNN.

У заяві Білого дому йдеться, що “пряме спілкування” між спеціальним представником президента США Дональдом Трампом на Близькому Сході Стівом Віткоффом і міністром закордонних справ Ірану Аббасом Арагчі було “дуже позитивним і конструктивним”.

“Віткофф підкреслив у бесіді з Арагчі, що отримав чітке доручення від президента Трампа вирішити розбіжності між нашими країнами через діалог і дипломатичні зусилля, де це можливо”, — йдеться в заяві. Переговори були описані як “крок уперед на шляху до досягнення взаємовигідного результату”.

Також у заяві США висловили подяку Оману за посередницьку роль у переговорах. Відзначено, що на переговорах була присутня посол США в Омані Ана Ескрогіма.

Вашингтон також оголосив, що планує нову зустріч із Тегераном вже наступної суботи.

Іранські ЗМІ, в свою чергу, також оцінили переговори як “конструктивні” і заявили, що планують продовжити обговорення наступного тижня.

Що передувало переговорам

Нагадаємо, що переговори між США та Іраном почалися після того, як президент Дональд Трамп пригрозив Ірану військовими ударами, якщо Тегеран не погодиться на нову угоду щодо ядерної програми.

Трамп також дав Ірану два місяці на прийняття угоди, яка передбачає скорочення ядерної присутності країни або повне припинення її ядерної програми.

Раніше Іран запустив Ізраїлем близько 200 балістичних ракет.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Німеччина виділяє понад 100 млн євро на закупівлю ударних дронів Ан-196 для України

Німеччина фінансує створення дронів Ан-196 для України на суму понад 100 млн...

Безпілотники атакували завод у Таганрозі: що відомо

У Таганрозі зафіксовані вибухи та атака безпілотників на важливий завод ВПК. ППО...

Ракетні удари Ірану по базах США: ескалація на Близькому Сході

Іран завдав ударів по базах США в Катарі та Іраку у відповідь...

Іран звернувся до Путіна за допомогою після ударів США

Іран направив міністра закордонних справ до Москви з проханням про допомогу після...