Середа , 2 Квітень 2025
Ілюстративне фото
Суспільство

Звичка, яка важливіша для довголіття, ніж ваші гени

Окрім генетики, на тривалість життя впливають численні чинники: доступ до медичної допомоги, рівень стресу, регулярні перевірки на рак, вплив навколишнього середовища та навіть непередбачені обставини, такі як автомобільні аварії.

Окрім генетики, на тривалість життя впливають численні чинники: доступ до медичної допомоги, рівень стресу, регулярні перевірки на рак, вплив навколишнього середовища та навіть непередбачені обставини, такі як автомобільні аварії, повідмоляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Parade.

Гени чи спосіб життя?

За словами доктора Парти Нанді, експерта з довголіття, дослідження доводять, що гени визначають лише 20-30% тривалості життя, тоді як 70-80% залежить від способу життя та умов довкілля.

“Здорове старіння та якість життя більше залежать від того, наскільки ми свідомо дбаємо про себе, ніж від наших генів”, — наголошує Нанді.

Доктор Мерт Ерогул, фахівець з довголіття та баріатрії, також зазначає, що спосіб життя відіграє вирішальну роль. За його словами, навіть якщо деякі захворювання викликані виключно генетичними факторами, здорові звички здатні суттєво збільшити тривалість життя.

Куріння, харчування, фізична активність та індекс маси тіла мають значний вплив. Наприклад, ведення здорового способу життя може додати до 23 років життя чоловікам і до 18 років — жінкам.

Що ж найважливіше?

Лікарі підкреслюють, що всі здорові звички є важливими: правильне харчування, фізична активність, достатній сон, управління стресом, відмова від куріння та наявність значущих стосунків.

Проте доктор Нанді акцентує увагу саме на харчуванні, яке, на його думку, відіграє центральну роль у довголітті.

“Якщо ви хочете змінити своє життя з урахуванням довголіття, почніть зі збалансованої, поживної дієти”, — радить Нанді.

Регіони з найбільшою концентрацією довгожителів, відомі як “блакитні зони”, мають спільну рису: жителі споживають мінімум оброблених продуктів, свинини та алкоголю. Основу їхнього раціону складають багаті на клітковину овочі, фрукти, цільнозернові продукти, горіхи та бобові, які позитивно впливають на мікробіом і сприяють довгому життю.

Не забувайте про фізичні вправи

Хоча харчування є надзвичайно важливим, регулярна фізична активність також є незамінною складовою довголіття. Рух допомагає підтримувати здорову вагу, покращує роботу серця та зменшує ризик хронічних захворювань.

Отже, зробіть здорове харчування та регулярну фізичну активність основою свого життя, і ви збільшите свої шанси на довге, щасливе життя. Раніше ми писали про 7 тисяч кроків до довголіття.

Нагадаємо як вживати волоські горіхи, щоб уповільнити старіння.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

4 секрети довголіття: як залишатися здоровим до 100 років

Наше тіло здатне на більше, ніж ми думаємо, зазначає спеціалістка, яка проводить...

У “Резерв+” запустять 35 нових типів відстрочок: які чекають на запуск першими

В “Резерв+” планують запустити 35 нових типів відстрочок, з яких дві можуть...

Прогноз на вихідні: тепла весняна погода з дощовим настроєм

В останні вихідні березня погода продовжить радувати весняним теплом, проте дощі охоплять...

У Європі введено заборону на рушники: незвичне правило пляжу на Сардинії

На популярному пляжі в Європі діє цікаве правило, яке забороняє туристам розкладати...