П’ятниця , 9 Травень 2025
Ілюстративне фото
Суспільство

Вплив класичної музики на розвиток плода: нове відкриття вчених

Науковці з Мексики встановили, що класична музика може позитивно впливати на серцебиття плода та сприяти його розвитку ще в утробі матері.

Науковці з Мексики встановили, що класична музика може позитивно впливати на серцебиття плода та сприяти його розвитку ще в утробі матері. Дослідження показало, що прослуховування мелодій стабілізує серцевий ритм ненародженої дитини, стимулюючи її вегетативну нервову систему, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Interesting Engineering.

Як музика впливає на серцевий ритм плода

Команда дослідників зосередилася на варіабельності серцевого ритму (ВСР) – показнику, що відображає зміну інтервалів між ударами серця. ВСР вважається важливим маркером розвитку нервової системи, і його підвищений рівень зазвичай свідчить про здорове дозрівання плода.

“Батьки, які вмикають заспокійливу музику, можуть стимулювати вегетативну систему плода. Наші результати демонструють, що музика викликає миттєві зміни в динаміці серцевого ритму”, – зазначив Ерік Алонсо Абарка-Кастро, один із авторів дослідження.

Методика дослідження

У дослідженні взяли участь 36 вагітних жінок, яким вмикали класичні твори:

  • “Лебідь” французького композитора Каміля Сен-Санса
  • “Arpa de Oro” мексиканського композитора Абундіо Мартінеса

За допомогою зовнішніх моніторів серцевого ритму науковці фіксували, як змінюється частота серцевих скорочень плода під впливом музики. Отримані дані дозволили виявити незначні зміни, які свідчать про заспокійливий ефект музичних творів.

“Ми спостерігали стабілізацію та передбачувані моделі серцевого ритму плода. Це може означати, що музика стимулює розвиток вегетативної нервової системи”, – пояснила дослідниця Клаудія Лерма.

Що це означає для майбутніх батьків?

Вчені наголошують, що їхнє відкриття може бути корисним для майбутніх батьків. Відтворення спокійної класичної музики під час вагітності може стати простим і ефективним способом підтримки здорового розвитку плода.

Результати дослідження відкривають нові можливості для розуміння взаємозв’язку між звуковими стимулами та формуванням нервової системи ще до народження. Раніше переможниця “МастерШеф” анонсувала вагітність.

Раніше лікар вивела оптимальний вік вагітності.

Leave a comment

Залишити відповідь

Свежие новости

Погода

Related Articles

11 професій, що можуть ставити під загрозу ваш шлюб: поради експертів

Коли ми обираємо професію, ми рідко замислюємося, як це може вплинути на...

Тренування “3-2-8”: ефективний спосіб спалити жир на животі

Методика “3-2-8” стала справжнім проривом у боротьбі зі зайвими кілограмами, особливо для...

Попереду тепла субота та грозова неділя

За даними SINOPTIK.ua, перші травневі вихідні принесуть відчутні коливання температур, локальні дощі...

Простий метод для зниження стресу за 5 хвилин: поради психологів

Знизити рівень стресу всього за п’ять хвилин можна за допомогою тиші та...