Вівторок , 8 Липень 2025
Володимир Зеленський
Різне

Зеленський про розвиток ШІ в Європі: загроза втрати цілого століття

Європа значно відстає у глобальних перегонах за розвиток штучного інтелекту (ШІ) та інноваційних технологій, що може призвести до серйозних економічних і політичних наслідків.

Європа значно відстає у глобальних перегонах за розвиток штучного інтелекту (ШІ) та інноваційних технологій, що може призвести до серйозних економічних і політичних наслідків. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час свого виступу на Всесвітньому економічному форумі, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на PolitExpert.

Потреба в новому підході

Президент наголосив, що для збереження конкурентоспроможності Європі потрібен новий, сміливіший підхід до технологічного розвитку.

“Якщо ми згаємо час, Європа втратить це століття”, — зазначив Зеленський.

Він підкреслив, що Європа зараз поступається у розвитку штучного інтелекту, порівнюючи з Америкою та Китаєм.

“Алгоритми TikTok сьогодні потужніші за деякі уряди. Доля малих країн дедалі більше залежить від технологічних корпорацій, ніж від національних законів. Це не просто технологічне питання — це про слабкість, яка може стати політичною”, — додав президент.

Виклики регулювання

Однією з головних проблем Зеленський назвав надмірну зосередженість Європи на регулюванні. Він зауважив, що, попри необхідність розумного регулювання, Брюссель часто діє нерішуче.

“Європа повинна зосередитися на максимальному розвитку технологій і ухваленні спільних важливих рішень для всього регіону”, — наголосив Зеленський.

ШІ в Європі: перші кроки

Європарламент у березні 2024 року ухвалив перший у світі закон про штучний інтелект, спрямований на регулювання використання ШІ. Європейські країни сподіваються задати юридичні стандарти у цій галузі. Проте, за словами Зеленського, цього недостатньо, аби забезпечити лідерство на глобальній арені.

Україна як приклад інновацій

Президент відзначив, що Україна, попри складні обставини, демонструє високий рівень інновацій у використанні ШІ. Наприклад, українські військові стартапи створюють безпілотники зі штучним інтелектом, які є не лише інноваційними, а й надзвичайно економічними. За даними журналіста The Financial Times Джилліаана Тетта, вартість таких дронів в Україні у 20 разів нижча, ніж у США.

Чому це важливо?

Швидкий розвиток технологій визначає економічну й політичну стабільність держав у XXI столітті. Втрата лідерства у цій сфері може дорого коштувати Європі. Зеленський закликає країни регіону об’єднати зусилля для технологічного прориву та забезпечення свого місця у глобальних перегонах. Названо найненадійніші автомобілі для зими.

Вчені навчили штучний інтелект розпізнавати запахи.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Справу Кириленка про незаконне збагачення передано до суду

Голова АМКУ Павло Кириленко постане перед судом через незаконне збагачення та недекларування...

Україна значно збільшила виробництво дронів: дані аналітиків

Україна значно збільшила виробництво дронів, досягнувши 200 тисяч одиниць на місяць. Експерти...

Порівняння окопних і купольних РЕБ-систем: 5 ключових відмінностей

Пристрої РЕБ є важливим елементом захисту від загроз, пов’язаних із використанням безпілотних...

Суд Боснії скасував ордер на арешт Мілорада Додіка

У Боснії скасували ордер на арешт проросійського лідера Мілорада Додіка