Site icon Вечерние Вести

Зеленський про розвиток ШІ в Європі: загроза втрати цілого століття

Володимир Зеленський

Зеленський про розвиток ШІ в Європі: загроза втрати цілого століття

Європа значно відстає у глобальних перегонах за розвиток штучного інтелекту (ШІ) та інноваційних технологій, що може призвести до серйозних економічних і політичних наслідків. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час свого виступу на Всесвітньому економічному форумі, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на PolitExpert.

Потреба в новому підході

Президент наголосив, що для збереження конкурентоспроможності Європі потрібен новий, сміливіший підхід до технологічного розвитку.

“Якщо ми згаємо час, Європа втратить це століття”, — зазначив Зеленський.

Він підкреслив, що Європа зараз поступається у розвитку штучного інтелекту, порівнюючи з Америкою та Китаєм.

“Алгоритми TikTok сьогодні потужніші за деякі уряди. Доля малих країн дедалі більше залежить від технологічних корпорацій, ніж від національних законів. Це не просто технологічне питання — це про слабкість, яка може стати політичною”, — додав президент.

Виклики регулювання

Однією з головних проблем Зеленський назвав надмірну зосередженість Європи на регулюванні. Він зауважив, що, попри необхідність розумного регулювання, Брюссель часто діє нерішуче.

“Європа повинна зосередитися на максимальному розвитку технологій і ухваленні спільних важливих рішень для всього регіону”, — наголосив Зеленський.

ШІ в Європі: перші кроки

Європарламент у березні 2024 року ухвалив перший у світі закон про штучний інтелект, спрямований на регулювання використання ШІ. Європейські країни сподіваються задати юридичні стандарти у цій галузі. Проте, за словами Зеленського, цього недостатньо, аби забезпечити лідерство на глобальній арені.

Україна як приклад інновацій

Президент відзначив, що Україна, попри складні обставини, демонструє високий рівень інновацій у використанні ШІ. Наприклад, українські військові стартапи створюють безпілотники зі штучним інтелектом, які є не лише інноваційними, а й надзвичайно економічними. За даними журналіста The Financial Times Джилліаана Тетта, вартість таких дронів в Україні у 20 разів нижча, ніж у США.

Чому це важливо?

Швидкий розвиток технологій визначає економічну й політичну стабільність держав у XXI столітті. Втрата лідерства у цій сфері може дорого коштувати Європі. Зеленський закликає країни регіону об’єднати зусилля для технологічного прориву та забезпечення свого місця у глобальних перегонах. Названо найненадійніші автомобілі для зими.

Вчені навчили штучний інтелект розпізнавати запахи.

Exit mobile version